Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Poznały utwory Marii Konopnickiej. Mikołajkowy Turniej Pięknego Czytania

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury uczniowie klas IV–VII zostali zaproszeni do udziału w Mikołajkowym Turnieju# Pięknego Czytania.

Każdy z uczestników przygotował wybrany przez siebie utwór (bądź jego fragment) autorstwa urodzonej dokładnie 180 lat temu jednej z najwybitniejszych pisarek w historii polskiej literatury – Marii Konopnickiej. Dlaczego akurat ta autorka? Otóż Maria Konopnicka została patronką roku 2022. Tegoroczna odsłona Turnieju Pięknego Czytania była więc okazją do uczczenia roku Marii Konopnickiej. Dzieci miały tylko dwie minuty na zaprezentowanie swojego utworu. Najmłodsi włożyli w swoje występy dużo serca, a ich poczynania oceniało specjalne jury w składzie: Agnieszka Poskrop, Joanna Nowicka oraz Zbigniew Borek, z kolei sam konkurs poprowadziła Agnieszka Misiorek-Franków.

Wyniki konkursu opublikujemy w osobnym artykule.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    UTW, w dniu 07-12-2022 15:12:08 napisał:

    Piękna impreza w której ujawnią się ukryte talenty . Pozdrawiam uczestników i życzę dalszych sukcesów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
59PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Metryczka dziecka A4
20PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)