Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Poznały utwory Marii Konopnickiej. Mikołajkowy Turniej Pięknego Czytania

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury uczniowie klas IV–VII zostali zaproszeni do udziału w Mikołajkowym Turnieju# Pięknego Czytania.

Każdy z uczestników przygotował wybrany przez siebie utwór (bądź jego fragment) autorstwa urodzonej dokładnie 180 lat temu jednej z najwybitniejszych pisarek w historii polskiej literatury – Marii Konopnickiej. Dlaczego akurat ta autorka? Otóż Maria Konopnicka została patronką roku 2022. Tegoroczna odsłona Turnieju Pięknego Czytania była więc okazją do uczczenia roku Marii Konopnickiej. Dzieci miały tylko dwie minuty na zaprezentowanie swojego utworu. Najmłodsi włożyli w swoje występy dużo serca, a ich poczynania oceniało specjalne jury w składzie: Agnieszka Poskrop, Joanna Nowicka oraz Zbigniew Borek, z kolei sam konkurs poprowadziła Agnieszka Misiorek-Franków.

Wyniki konkursu opublikujemy w osobnym artykule.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    UTW, w dniu 07-12-2022 15:12:08 napisał:

    Piękna impreza w której ujawnią się ukryte talenty . Pozdrawiam uczestników i życzę dalszych sukcesów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)