Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Praca przy komputerze – jak dbać o oczy?

fot. powierzone

fot. powierzone

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie, co wiąże się z# wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Taka praca stanowi duże obciążenie dla oczu, dlatego warto zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o swój wzrok.

Duży wybór ofert w trybie zdalnym

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ wiąże się z korzyściami zarówno dla pracodawców, jak i zatrudnionych osób. Na portalu Pracuj.pl każdego dnia pojawiają się setki ogłoszeń z uwzględnieniem tego trybu. Oferty obejmują różne branże, w tym przede wszystkim IT. Programiści, projektanci stron www, architekci IT czy analitycy, mają do wyboru szeroki wachlarz propozycji zatrudnienia. Niewątpliwie w przypadku takich zawodów praca zdalna jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale długie siedzenie przed komputerem ma negatywny wpływ na zdrowie oczu.

Zadbaj o wzrok podczas pracy zdalnej

Długie siedzenie przed komputerem nie tylko bardzo męczy wzrok, ale także prowadzi do przesuszenia gałki ocznej. Z tego względu osoby pracujące zdalnie powinny regularnie stosować nawilżające krople do oczu. Są one dostępne w aptekach bez recepty i już po pierwszej aplikacji przynoszą odczuwalną ulgę. Wystarczy aplikować je kilka razy dziennie, aby nie doprowadzić do niekomfortowego uczucia wysuszenia. Ważne jest także częste przerywanie pracy – wystarczy na kilka minut wstać od komputera, aby oczy odpoczęły od ekranu monitora.

Zatroszcz się o odpowiednie warunki pracy

Na komfort Twoich oczu wpływa także ich odległość od komputera. Zastanów się, czy Twoje dotychczasowe stanowisko pracy jest pod tym kątem dobrze urządzone. Ważne jest także zachowanie optymalnego oświetlenia. Najlepiej, aby biurko stało przy oknie – w takim ustawieniu, aby promienie słońca nie padały bezpośrednio na monitor. Naturalne światło jest najzdrowsze dla Twoich oczu, ale nie zapominaj o dodatkowym oświetleniu zewnętrznym. Dzięki nowoczesnym lampom stołowym zadbasz o jego odpowiednią intensywność.

Dbaj o wzrok

Codzienna praca przed komputerem to duże wyzwanie dla Twoich oczu. Zadbaj o odpowiednią higienę wzroku i pamiętaj o częstych przerwach od wpatrywania się w monitor. Warto także zastosować krople do oczu, aby skutecznie zapobiegać ich wysuszeniu – wybór odpowiedniego preparatu najlepiej skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)