Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Praca przy komputerze – jak dbać o oczy?

fot. powierzone

fot. powierzone

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie, co wiąże się z# wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Taka praca stanowi duże obciążenie dla oczu, dlatego warto zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o swój wzrok.

Duży wybór ofert w trybie zdalnym

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ wiąże się z korzyściami zarówno dla pracodawców, jak i zatrudnionych osób. Na portalu Pracuj.pl każdego dnia pojawiają się setki ogłoszeń z uwzględnieniem tego trybu. Oferty obejmują różne branże, w tym przede wszystkim IT. Programiści, projektanci stron www, architekci IT czy analitycy, mają do wyboru szeroki wachlarz propozycji zatrudnienia. Niewątpliwie w przypadku takich zawodów praca zdalna jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale długie siedzenie przed komputerem ma negatywny wpływ na zdrowie oczu.

Zadbaj o wzrok podczas pracy zdalnej

Długie siedzenie przed komputerem nie tylko bardzo męczy wzrok, ale także prowadzi do przesuszenia gałki ocznej. Z tego względu osoby pracujące zdalnie powinny regularnie stosować nawilżające krople do oczu. Są one dostępne w aptekach bez recepty i już po pierwszej aplikacji przynoszą odczuwalną ulgę. Wystarczy aplikować je kilka razy dziennie, aby nie doprowadzić do niekomfortowego uczucia wysuszenia. Ważne jest także częste przerywanie pracy – wystarczy na kilka minut wstać od komputera, aby oczy odpoczęły od ekranu monitora.

Zatroszcz się o odpowiednie warunki pracy

Na komfort Twoich oczu wpływa także ich odległość od komputera. Zastanów się, czy Twoje dotychczasowe stanowisko pracy jest pod tym kątem dobrze urządzone. Ważne jest także zachowanie optymalnego oświetlenia. Najlepiej, aby biurko stało przy oknie – w takim ustawieniu, aby promienie słońca nie padały bezpośrednio na monitor. Naturalne światło jest najzdrowsze dla Twoich oczu, ale nie zapominaj o dodatkowym oświetleniu zewnętrznym. Dzięki nowoczesnym lampom stołowym zadbasz o jego odpowiednią intensywność.

Dbaj o wzrok

Codzienna praca przed komputerem to duże wyzwanie dla Twoich oczu. Zadbaj o odpowiednią higienę wzroku i pamiętaj o częstych przerwach od wpatrywania się w monitor. Warto także zastosować krople do oczu, aby skutecznie zapobiegać ich wysuszeniu – wybór odpowiedniego preparatu najlepiej skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)