Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2021

Prawie 600 zgonów w Polsce. Kolejny dzień z nowymi zakażeniami

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

8 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 542 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 592 osoby zakażone koronawirusem. Z czego 404 miały choroby współistniejące.

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 1 407
Przypadki śmiertelne: 36

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 5 542 testy. W naszym województwie 31 153 osoby przebywają na kwarantannie.

Powiat nakielski

W ciągu doby odnotowano 60 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba. Wykonano 190 testów, a 1 521 osób jest objętych kwarantanną.

Oceń artykuł: 2 25

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 20 (28)

  Dziad z Żoliborza, w dniu 08-12-2021 11:35:49 napisał:

  Rządzą nami totalni partacze. Nie potrafią nic dobrze zrobić, potrafią tylko przekupywać najmniej rozgarniętych ale to też dzięki ogromnemu zadłużania państwa na kilka pokoleń. Państwo z dykty i paździerza.

  odpowiedz

  • 7 (13)

  ***** ***, w dniu 08-12-2021 14:25:00 napisał:

  co mówiłeś matełusz??? że koronki już nie ma?

  odpowiedz

  • 10 (26)

  Gnojokok, w dniu 08-12-2021 15:52:39 napisał:

  Dlaczego karmi się społeczeństwo propagandą strachu,manipulując danymi.Z powyższych wyżej ( tak jest każdego dnia ) jasno wynika,że ogół zgonów jakie odnotowano w Polsce to 592 osoby. Z pośród tych zmarłych osób 404 osoby miały choroby współistniejące gdzie organizm wycieńczony leczeniem,chemio terapią nie poradził sobie z kolejną infekcją.Doszło do zgonu,ale nie z powodu wirusa,co cynicznie wykorzystuje się dla opinii publicznej.To jest draństwo,łgarstwo i zafałszowywanie danych statystycznych.Na tym przykładzie wykonanie prostego działania arytmetycznego pozwoli stwierdzić,że dnia poprzedniego zmarło nie 592 osoby z powodu infekcji Corona wirusa a 188. No ale taki wynik nie wywołuje pożądanego strachu prawda-? Niemiecka służba zdrowia informuje tylko i wyłącznie o zgonach z powodu Covid-19. Można-? można -tylko trzeba żyć w państwie prawa."...Można oszukiwać pewną grupę ludzi przez pewien czas - ale nie można oszukać wszystkich ludzi przez cały czas..." (Abraham Lincoln). Nawiązując do propagandy PiS przytoczę wypowiedź Morawieckiego, z okresu, kiedy pełnił funkcję Prezesa jednego z banków. X :„Czy „Chuck Norris działa? (reklama z jego udziałem)...”; Morawiecki: „…Działa, rewelacyjnie…”; „…Jak to, ale…”; Morawiecki: „…Ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!...”

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  lol, w dniu 09-12-2021 09:10:03 napisał:

  W sumie ten korona świrus to cudowna choroba, zmarło tylko 600 osób, nikt więcej nie zmarł na żadne inne choroby, nic nikomu się nie stało. Wszystkie inne schorzenia zostały wyleczone

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kolo, w dniu 09-12-2021 10:22:36 napisał:

  Przypomnę dla wszystkich wielbicieli szczepień i działań (nie)rządu: dzieci nie transmitują wirusa, jednak dzieci transmitują wirusa, jesteś zaszczepiony, nie chorujesz, jednak chorujesz, ale łagodnie, nie transmitujesz wirusa, jednak transmitujesz, szczepimy się, długa prosta do normalności, dwie dawki i zwalczymy wirusa, dawka przypominająca i będzie po wszystkim, jednak będzie trzeba co pół roku brać dawkę przypominającą... i biznes kwitnie!!! A ludzie jeszcze powiedzą, no wiadomo, że dawki przypominające trzeba brać. Ile jeszcze wersji musicie usłyszeć by zrozumieć fałsz tego wszystkiego?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)