Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Prezenty przekazane pacjentom. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

Kolorowy papier, ozdobna wstążka, karnecik z życzeniami i# błyszcząca kokardka... Na Mikołajki i na święta, dla dużych i dla małych... W tym roku w rolę Świętego Mikołaja wcielili się funkcjonariusze Służby Więziennej okręgu bydgoskiego. Zamiast czapki służbowej założyli czapki św. Mikołaja – wszystko po to, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci z bydgoskiego szpitala.

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego po raz kolejny pokazali, że mają serca i chcą się nimi dzielić z innymi. W tym roku z okazji „Mikołajek” funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy zainicjowali wspólną akcję wśród funkcjonariuszy zaprzyjaźnionych jednostek penitencjarnych, której odbiorcami są dzielni pacjenci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii oraz Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

W wyniku połączonych sił mundurowych z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, Oddziału Zewnętrznego w Bydgoszczy-Fordonie, Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy, Zakładu Karnego w Potulicach, Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa - Koła Terenowego w Potulicach oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy, we współpracy ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei Dzieciom zorganizowano wspólną akcję mikołajkową, bo każdy lubi dostawać prezenty i czuć, że jest dla kogoś ważny!

W ten wyjątkowy czas…

Pokolorowanie dziecięcego świata, w którym dziecko musi się zmierzyć z poważną chorobą wyzwoliło wiele pozytywnych emocji wśród mundurowych.

Funkcjonariusze Służby Więziennej najpierw zorganizowali zbiórkę środków finansowych, a następnie dokonali zakupu upominków, aby finalnie przekazać 60 okazałych paczek z podarunkami dla pacjentów bydgoskiego szpitala wraz z życzeniami powrotu do zdrowia.

Panująca pandemia nie pozwoliła na osobiste odwiedziny dzieci w szpitalu, ponieważ konieczne jest dbanie o ich bezpieczeństwo. W związku z powyższym delegacja funkcjonariuszy wraz ze Świętym Mikołajem w asyście mundurowych z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy służbowym autem wypełnionym po brzegi prezentami pojawiła się w szpitalu na kilka dni przed mikołajkami. Funkcjonariusze przekazali upominki personelowi szpitala, które zostały poddane kwarantannie, aby finalnie 6 grudnia mogły zostać przekazane dzieciom. Do upominków został dołączony także list i kartka od płk. Andrzeja Gniota - Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy z życzeniami spokojnych świąt i wytrwałości w walce o zdrowie.

To takie proste

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy bydgoskiej Służby Więziennej pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych, a Po(moc) ma MOC, kiedy działa się wspólnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wspólnie pokazaliśmy jak wielkie mamy serca, którymi chcemy się dzielić z innymi.

Galeria - Mikołaje w mundurach

Wideo - Mikołaje w mundurach YouTube

Materiał: kpt. Agnieszka Wollmann - Zakład Karny w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)