Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2022

Profilaktyczne zajęcia dla uczniów. Policjantka omówiła wiele ważnych kwestii

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za # łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć sąd, czym jest demoralizacja, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiała policjantka z uczniami nakielskiej „dwójki”.

Asp. Zofia Wrzeszcz, zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, gościła w ostatnich dniach w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

Policjantka przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla uczniów z klas IV i VIII, podczas których omówiła wiele ważnych kwestii. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Mundurowa przestrzegała przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.

Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.

materiał: kom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)