Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

27 marca 2023

Promocja czytelnictwa. Dyskusja o zadaniach współczesnej biblioteki

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 24 marca biblioteka w Ślesinie zorganizowała zajęcia dotyczące promocji czytelnictwa dla #uczniów klasy 4 miejscowej szkoły. Spotkanie rozpoczęła dyskusja o zadaniach współczesnej biblioteki i różnorodności dostępnych w niej materiałów. Uczniowie przedstawiali swoje argumenty odnośnie korzystania z tradycyjnej książki papierowej oraz audiobooków.

Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności szybkiego i trafnego wyszukiwania informacji korzystając z bibliotecznego katalogu on-line. Wszyscy byli zgodni co do korzyści wynikających z bardzo sprawnego pozyskiwania różnych wiadomości, co jest niezwykle istotne w dzisiejszym świecie. Kreatywnością oraz dużym zasobem słów można było wykazać się w przygotowanych zadaniach słowotwórczych.

Ostatnim wyzwaniem spotkania był projekt mający na celu przygotowanie reklamy czytelnictwa i biblioteki na koszulce.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)