Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Policjanci mają kilka wskazówek

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, policjanci# powiatu nakielskiego dbać będą o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie w regionie. Mundurowi apelują do pieszych o korzystanie z chodników lub poboczy, a do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w okolicach cmentarzy.

W zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, jak co roku, spodziewać się można wzmożonego ruchu na cmentarzach w regionie. O bezpieczeństwo odwiedzających nekropolie tradycyjnie dbać będą policjanci, którzy zwracają się zarówno do pieszych i kierowców z apelem o wzajemny szacunek i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Piesi winni korzystać z chodników, a w miejscach, gdzie ich nie ma z poboczy, w taki sposób, by nie tamować ruchu i nie powodować sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu. Jednocześnie apelujemy do kierowców o rozsądną i uważną jazdę, szczególne zwracanie uwagi na znaki drogowe i sygnały wydawane przez policjantów. Mundurowi dbać będą o zapewnienie płynności ruchu przy nekropoliach, ale będą też konsekwentnie reagować na wykroczenia, które zaliczyć można do głównych przyczyn wypadków drogowych. Kontrolowana będzie również trzeźwość kierowców.

Ci, którzy odwiedzą nakielską nekropolię muszą brać pod uwagę, że w dniach 29.10-03.11 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od skrzyżowania ul. Bohaterów i ul. Staszica do parkingu przy cmentarzu. W pozostałych miejscowościach powiatu nakielskiego, w związku z dniem Wszystkich Świętych, zmian organizacji ruchu nie przewiduje się.

Odwiedzając cmentarze pamiętajmy też, by chronić swoje mienie. Gotówkę przeznaczoną na zakup zniczy i kwiatów należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla osób postronnych, kartę bankomatową i inne dokumenty lepiej pozostawić w domu. Wszyscy, którzy wyjeżdżają na groby bliskich do innych miejscowości powinni odpowiednio zabezpieczyć dom/mieszkanie, a w trasę ruszyć wypoczęci, trzeźwi i sprawnym autem.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)