Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Przedstawiciele PSL z powiatu nakielskiego na kongresie w Warszawie

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 4 grudnia 2021 r. w Hilton Hotel w Warszawie odbywał się# XIII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wśród tysiąca delegatów i gości byli przedstawiciele Stronnictwa z powiatu nakielskiego: delegaci- Tomasz Miłowski (prezes Zarządu Powiatowego PSL w Nakle, wicestarosta nakielski), Anna Borkowska (prezes Zarządu Gminnego PSL w Kcyni) oraz Adam Łoboda (prezes ZG PSL w Mroczy), a także goście: Stanisława Tamborska, Jadwiga Ciemka i Hilary Hek. W wyniku tajnych wyborów prezesem PSL na nową kadencję został Władysław Kosiniak-Kamysz – 742 głosy. Kontrkandydat Stefan Krajewski otrzymał 87 głosów. Przewodniczącym 130-osobowej Rady Naczelnej został Waldemar Pawlak (kontrkandydatami byli: Andrzej Grzyb, Piotr Zgorzelski i Dariusz Klimczak). Nowy prezes w swoich wystąpieniach mówił m.in: o konieczności utworzenia Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, zapowiedział wprowadzenie „hamulca podatkowego”, o Covidzie, który obnażył słabości w ochronie zdrowia, mówił o konieczności obrony polskiego samorządu krytykując reguły przyznawania dotacji samorządom, skrytykował zabieranie kompetencji i środków samorządom, zapowiedział „konstytucję samorządową” i fundusz rozwojowy, który nie będzie dzielony uznaniowo, a także szkołę wolną od jakichkolwiek wpływów politycznych. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o stawianiu na energię odnawialną, fotowoltaikę, energię z gazu, energię wodną, bo niemożliwe jest szybkie zamykanie kopalni. Apelował do rządu, by nie proponował żadnych ustaw skłócających nas z USA i Unią Europejską. „Polskę dzisiaj trzeba pozszywać” i zmienić „zatrute relacje między Polakami”. Podczas Kongresu mogliśmy podziękować prezesowi PSL, posłom i europosłom za ich działalność, wręczyć drobne, specjalnie przygotowane upominki oraz przekazać wnioski dotyczące spraw powiatu.

Materiał: Tomasz Miłowski - prezes ZP PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 30 83

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)