Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

11 listopada 2021

Przedszkolaki pamiętają! Najmłodsi uczcili Dzień Niepodległości

fot. pow.

fot. pow.

11 listopada, obchodzimy bardzo ważne dla# nas, Polaków święto – Święto Niepodległości.

Co roku upamiętnia nam ono odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Przedszkolaki z Przedszkola „Wesoła Piątka” co roku świętują tę ważną datę. Tak było i teraz. Od poniedziałku 8 listopada w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Miały one niecodzienny charakter, ponieważ każda z grup obchodziła je osobno. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, zatańczyły układ taneczny do piosenki „Od morza aż do Tatr”. Grupa „Pszczółki”, „Jeżyki” oraz „Żabki” wybrały się na Nakielski Rynek, gdzie złożyły kwiaty oraz znicze pod "Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu”. Natomiast w środę 10 listopada wszystkie dzieci wraz z Paniami o symbolicznej godzinie 11.11, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Ponadto dzieci z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień.

Materiał: Przedszkole "Wesoła Piątka"

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Filet z kurczaka
14,99 PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)