Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Konkursy, zagadki i zabawa przy muzyce

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek, 23 marca przedszkolaki ze Ślesina radośnie powitały Wiosnę. Zajęcia zorganizowane# przez Wiejski Dom Kultury oraz PiM Bibliotekę Publiczną - Filię w Ślesinie były doskonałą okazją, aby uzmysłowić dzieciom siłę i bogactwo, jakie niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Rozmowa o Marzannie i pożegnaniu Pani Zimy rozpoczęła zabawę. Wszyscy chętnie brali udział w konkursach związanych z tematyką pór roku. Dzieci sprzątały bałagan, który zostawiła zima, udekorowały kwiatami wiosenną łąkę, przeciągały linę, a także rozwiązywały zagadki literackie dotyczące zwiastunów wiosny. Nie zabrakło oczywiście zabaw przy muzyce. Na koniec tradycyjnie wykonano kolorowe gaiki, nieodzowny wiosenny symbol.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)