Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Konkursy, zagadki i zabawa przy muzyce

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek, 23 marca przedszkolaki ze Ślesina radośnie powitały Wiosnę. Zajęcia zorganizowane# przez Wiejski Dom Kultury oraz PiM Bibliotekę Publiczną - Filię w Ślesinie były doskonałą okazją, aby uzmysłowić dzieciom siłę i bogactwo, jakie niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Rozmowa o Marzannie i pożegnaniu Pani Zimy rozpoczęła zabawę. Wszyscy chętnie brali udział w konkursach związanych z tematyką pór roku. Dzieci sprzątały bałagan, który zostawiła zima, udekorowały kwiatami wiosenną łąkę, przeciągały linę, a także rozwiązywały zagadki literackie dotyczące zwiastunów wiosny. Nie zabrakło oczywiście zabaw przy muzyce. Na koniec tradycyjnie wykonano kolorowe gaiki, nieodzowny wiosenny symbol.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)