Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 sierpnia 2022

Przejścia dla pieszych obserwowane. Wystawiono mandaty na kwotę 9 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali przejścia dla pieszych na# ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali policyjny pojazd wyposażony w kamery. Funkcjonariusze namierzali i rozliczali kierowców, a także pieszych popełniających wykroczenia przeciwko pieszym.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili działania w rejonie skrzyżowania ulicy Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy. Jedna z bardziej ruchliwych ulic była obserwowana przez mundurowych. Szczególnie przyglądali się pobliskim przejściom dla pieszych. Tam zwracali uwagę na kierowców, którzy nie ustępowali pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, omijali pojazd, który zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu oraz wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W namierzaniu pomagało im mobilne centrum monitoringu. Nagrania z kamer pojazdu ułatwiały mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

W trakcie trzygodzinnych działań policjanci ujawnili 19 wykroczeń. 10 kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym. Policjanci ukarali mandatami karnymi sześć osób na łączną kwotę 9000 złotych. W 13 przypadkach zostosowali pouczonia. Dodatkowo ujawnili trzy wykroczenia pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.

Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

Materiał: nadkom. Przemysław Słomski

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Adrian, w dniu 18-08-2022 15:52:46 napisał:

  "...a także pieszych popełniających wykroczenia przeciwko pieszym...." Piesi popełniający wykroczenia przeciwko pieszym? Bili ich czy co?

  odpowiedz

  • -7 (13)

  , w dniu 18-08-2022 18:45:55 napisał:

  W Nakle też by się przydała taka akcja, ale nie tylko w centrum miasta, również w pobliżu przejść dla pieszych w miejscach o teoretycznie mniejszym ruchu np. w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Bydgoskiej 11 /przy zielonym bloku/ piesi notorycznie są lekceważeni przez kierowców, pędzących w kierunku skrzyżowania z ul. Polulicką. Wczoraj na tym przejściu przechodziła rodzina z dzieckiem w wózku, przejeżdżający opel corsa nie zatrzymał się przed przejściem, kobieta w ostatniej chwili zdążyła cofnąć wózek a zadowolony kierowca tylko dodał gazu i pojechał. Dodatkowo użytkownicy aut parkują je na zakreskowanym miejscu /brak miejsc parkingowych/, przez co piesi idący już na pasach często nie są widoczni dla kierowców będących w ruchu.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Alfons, w dniu 18-08-2022 19:22:52 napisał:

  Sprawdzać czy kierowcy się zatrzymują przed przejściem dla pieszych szczególnie przy Biedronce na Potulickiej ,dlaczego ten parking jest zapchany samochodami i nie są to klienci Biedronki.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  ingwe, w dniu 19-08-2022 07:12:24 napisał:

  Sezon polowań ciągle otwarty ;(

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Szumski, w dniu 19-08-2022 08:08:36 napisał:

  Nabijanie bejmy nic wiecej. Jakie ten samochód zrobil zagrozenie (odnoszac sie do fotografii) dla tej starej baby??? Zerowe. I za to 1500 zł????? Wam sie w du... poprzewracało. NIedługo wiele rzeczy zmieni sie w tym kraju i z takim systemem wyłudzeń pieniedzy od Polakow rownież zrobi sie porzadek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Ja 1027, w dniu 19-08-2022 10:41:02 napisał:

  Co nas Bydgoszcz obchodzi niech nasze niebieskie gamonie kontrolują ruch w Nakle bo chodzić nie potrafią i tak samo poruszać się pojazdami

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Xxx, w dniu 19-08-2022 18:29:53 napisał:

  Zapraszam do Mroczy obok Orlenu, rzadko, który kierowca się zatrzyma i przepuści. Nie raz stojąc z 2 dzieci w tym jednym w wózku muszę cofać wózek będąc na pasach bo kierowca wogóle nie zwalnia, udaje, że nie widzi. I tutaj nie tylko ja mam tutaj coś do powiedzenia.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Adyś, w dniu 20-08-2022 10:28:36 napisał:

  Dokładnie, kiedy bilety za parkowanie przy biedronce na potulickiej i netto po dawnym tesco,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  diasek, w dniu 20-08-2022 13:40:15 napisał:

  Uważam, że na przedstawionej fotografii kierowca nie wymusił pierwszeństwa dla przechodzącej pani. Ulica jest szeroka i nikt nikogo nie naraził na niebezpieczeństwo! Bez przesadyzmu, ekologia kłania się!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)