Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Przełamanie Skry Paterek. Bardzo dobry występ Igora Bączka

fot. archiwum

fot. archiwum

W 6. kolejce rozgrywek piłkarskich na poziomie# B – klasy Skra Paterek zmierzyła się na własnym boisku z Hutnikiem Tur. Zgromadzeni kibice zobaczyli bardzo ofensywne starcie, które przyniosło łącznie 9 bramek.

Skra Paterek była jedynym zespołem w grupie III, która w pierwszych 5. kolejkach nie zdołała zdobyć choćby jednego punktu. Z tego też powodu, co nie mogło dziwić, zajmowała ostatnią pozycję w tabeli. Sobotni rywal, a więc Hutnik Tur radził sobie nieco lepiej, ponieważ miał już na swoim koncie jedną wygraną. Dla obu drużyn było to dopiero pierwsze oficjalne starcie, więc zapowiadało się bardzo ciekawie. Tym bardziej, że trudno było wskazać faworyta. Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy bardzo liczyli na przełamanie. Taka postawa zaowocowała szybkim zdobyciem bramki. W 8. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego bardzo dobrze uderzył Miłosz Król i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zdobyta bramka dodała animuszu piłkarzom Skry, którzy chcieli bardzo szybko podwyższyć prowadzenie. Udało się to już w 18. minucie. Swoje prywatne show w pierwszej połowie otworzył Igor Bączek, który wpisał się na listę strzelców, ale na tym nie poprzestał. Jeszcze w tej części spotkania dołożył dwa kolejne trafienia, dzięki czemu skompletował klasycznego hat – tricka. W międzyczasie gola zdobył jeszcze Albert Winklewski i gospodarze właściwie już po pierwszej połowie byli pewni zwycięstwa.

Hutnik przyjął tyle ciosów, ale po wyjściu z szatni coś w zespole drgnęło. Już w 52. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Gracjan Gałązka. Skra jednak odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób, a na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Igor Bączek. Nie minęło jednak 120 sekund i Hutnik po raz kolejny znalazł sposób na pokonanie Jakuba Ciszewski. Tym razem z rzutu karnego, który pewnie egzekwował Bartosz Lindobeja. Przez kolejne minuty wynik meczu się nie zmieniał. To nastąpiło dopiero w końcowych jego fragmentach. Dominik Twardowski przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył celnym uderzeniem. Była to jednak tylko bramka na pocieszenie, bowiem Hutnik z Paterka wyjechał z porażką i bagażem 6 goli. Skra natomiast wreszcie się przełamała i zapisała na swoim koncie pierwszy komplet oczek w pierwszym sezonie po reaktywacji.

Skra Paterek – Hutnik Tur 6:3 (5:1)

Bramki: Igor Bączek 4, Miłosz Król, Albert Winklewski – Gracjan Gałązka, Bartosz Lindobeja, Dominik Twardowski

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Janek, w dniu 02-10-2023 22:42:00 napisał:

    Serio ? Z ostatnim zespołem? Teraz też się przełamali w Przylekach i kolejny mecz w zadek ;) C klasa

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)