Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Przewoził zwierzęta bez uprawnień. Interwencja na „dziesiątce”

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Kierowca przewożący 5 tys. sztuk drobiu nie posiadał wymaganych# uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt.

18 maja br. na krajowej „dziesiątce” inspektorzy z bydgoskiego oddziału kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali pojazd członowy, którym przewożony był drób do ubojni.

W toku kontroli okazało się, że kierowca nie ukończył specjalistycznego szkolenia i tym samym nie uzyskał licencji, która jest wymagana dla osoby transportującej zwierzęta. Uzyskanie tego dokumentu jest poprzedzone egzaminem, który potwierdza, że osoba opiekująca się zwierzętami podczas ich transportu posiada wymaganą wiedzę pozwalającą na właściwą organizację przewozu i tym samym potrafi zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Kierujący został ukarany mandatem karnym, a wobec osoby, która dopuściła do wykonywania przewozu zwierząt przez kierowcę nieposiadającego wymaganych kwalifikacji zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Dalszą część przewozu zrealizował kierowca posiadający stosowane uprawnienia.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (10)

  Arek, w dniu 21-05-2022 13:02:47 napisał:

  zapewnić dobrostan zwierząt, które jadą na ubojnie- dobre ;)

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Ja to ja, w dniu 21-05-2022 20:35:32 napisał:

  Czy zatrzymanie auta na kilka godzin w tych upałach było dobrostanem tych zwierząt ?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  kierowca, w dniu 22-05-2022 09:42:15 napisał:

  inspekcja drogowa niech zajmie sie stanem drog

  odpowiedz

  • 4 (4)

  kura z transportu, w dniu 22-05-2022 11:42:31 napisał:

  Cyt: "W czasie kontroli okazało się, że kierowca nie ukończył specjalistycznego szkolenia". Toż to czysty dom wariatów. Bez przeszkolenia ci idioci nie pozwolą w słoiku przenieść rybki akwariowej. I na taki cyrk idą nasze podatki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)