Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Przygody w Niedźwiadach. Uczniowie zanocowali w obserwatorium

fot. pow.

fot. pow.

Sezon na wycieczki szkolne do# Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach trwa w najlepsze. Tylko w ostatnim tygodniu gościli w nim uczniowie ze szkół podstawowych w Szubinie, Kończewicach, Kosztowie, Wyrzysku i Kowalewie.

Najliczniejsza grupa przyjechała do Niedźwiad ze szkoły podstawowej w Kowalewie. Żądni przeżycia astronomicznej przygody uczniowie postanowili zanocować w obserwatorium pod namiotami. Oprócz zwiedzania instrumentów obserwacyjnych, wykładów i prelekcji, uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć meteoryty i skamieniałości z bogatej kolekcji stowarzyszenia oraz obejrzeć pokaz astronomicznych zdjęć wykonanych w Niedźwiadach. Nie obyło się bez obserwacji. Podziwiano przede wszystkim Księżyc oraz m.in. gromadę kulistą M 13 w konstelacji Herkulesa i mgławicę planetarną M 57 w gwiazdozbiorze Lutni. Uczyli się także rozpoznawać najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory. Uczestnicy wycieczki zgłębiali tajniki astronomicznej wiedzy do późnych godzin nocnych, pytań nie było końca. Niewątpliwie była to dla wielu wspaniała przygoda i nietuzinkowa lekcja geografii, fizyki i przyrody. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego ogniska i dobrej zabawy. Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami opuścili gościnne Niedźwiady w późnych godzinach porannych.

Materiał: PPSAE

Oceń artykuł: 16 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    SNAKE, w dniu 16-05-2022 18:30:08 napisał:

    Młodzież pod namiotami - super.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)