Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Przygotowania do Jarmarku św. Wawrzyńca. Informacje organizacyjne

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

XIII Jarmark św. Wawrzyńca odbywa się w Nakle nad Notecią przy# ul. Powstańców Wielkopolskich, na jej północnej nitce, 28 maja 2023 r. w godzinach 10-15.

Każdy wystawca ma przydzielone miejsce, schemat i wykaz wystawcó z numeracją znajduje się w załączeniu poniżej. Pomocą w kierowaniu na właściwe stanowiska będą służyć pracownicy Muzeum Ziemi Krajeńskiej, których znaleźć będzie można na stoisku nr 16, pod niebieskim namiotem oznakowanym logiem i nazwą muzeum.

Znakowanie stoisk rozpoczynamy o godzinie 7:00, wystawcy będą mogli je zajmować od godziny 8.00 – nie ma możliwości wjazdu na teren iprezy przed zakończeniem znakowania. Prosimy by stoiska były gotowe do godziny 10.00

O godzinie 10 w kościele p.w. św. Wawrzyńca rozpocznie się msza święta, po niej (ok. godziny 11) nastąpi przemarsz na ul. Powstańców Wielkopolskich. Zachęcamy wystawców, lub ich reprezentantów do wzięcia udziału w przemarszu – będziemy szli między stoiskami.

Osoby, które wykupiły stoiska z energią elektryczną muszą zapewnić sobie własne przedłużacze, które będą podłączane do przygotowanych przez nas rozdzielni. Przedłużacze muszą być wykonane z przewodów trzyżyłowych o przekroju żyły minimum 2,5 mm2, ze względów bezpieczeństwa, w trakcie używania przedłużacze nie mogą być nawinięte na bębnach. Niedozwolone jest używanie kabli do kosiarek – nie podłączymy Państwa do sieci.

Wystawcom nie zapewniamy namiotów, stołów, krzeseł, ławek itp. Proszę mieć to na uwadze.

Parkingi: Bezpłatne parkingi znajdują się na południowej nitce ulicy Powstańców Wielkopolskich, na ulicach: Dąbrowskiego (od numeru 12), Hallera, Rynku, Jackowskiego i B. Krzywoustego.

Wystawcy, którzy gościli na Jarmarku w poprzednich latach niech mają na uwadze, że w 2021 r. nastąpiła zmiana organizacji ruchu w mieście. Ul. Dąbrowskiego jest obecnie jednokierunkowa. Może być także problem z wjazdem na ul. Powstańców Wielkopolskich bezpośrednio do stoisk, zależne będzie to od tego jak zmieści nam się scena (postaram się zachować przesmyk, ale nie obiecuję, że się to uda).

Zabezpieczenie medyczne stanowi 1 karetka oraz 1 patrol pieszy. Kartki z wydrukowanym numerem telefonu do zespołu zabezpieczającego otrzymacie Państwo w niedzielę rano, prosimy o umieszczenie ich w miejscu widocznym dla kupujących.

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę, mam nadzieję, że z Nakła wyjedziecie Państwo pełni miłych wrażeń, a Wasze sakwy będą pękać od nadmiaru gotówki.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0
Pliki do pobrania
Rozmieszczenie stoisk - dla wystawców.pdf
Rozmieszczenie na Jarmarku - plan dla wystawców.jpg

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)