Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Przywitano nowych pierwszoklasistów. Wspólne rozpoczęcie roku szkolnego

fot. ML

fot. ML

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Paterku odbyło się gminne# rozpoczęcie roku szkolnego. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i samorządowcy, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok szkolny.

W tym roku oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o 9:30. Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu uczniowie zostali przywitani przez panią dyrektor Alinę Sławkowską, potem przez burmistrza Nakła Sławomira Napierałę, Pawła Wiśniewskiego – przewodniczącego rady miejskiej w Nakle i proboszcza miejscowej parafii ks. Mariusza Zbieranka.

Po tych wstępnych słowach przyszedł czas na występ artystyczny. Uczniowie drugich klas SP w Paterku zaśpiewali piosenki o recytowali wiersze nawiązujące tematyką do rozpoczęcia szkoły. Na końcu nie zabrakło oklasków dumnych rodziców.

Na zakończenie dyrektor Sławkowska przedstawiła publiczności nowych pierwszoklasistów. Ogłosiła, że właściwe pasowanie na ucznia odbędzie się w październiku, po czym wszyscy rozeszli się do swoich klas, aby owocnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  ania, w dniu 02-09-2022 09:26:08 napisał:

  Piękna uroczystość powitania roku szkolnego .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 02-09-2022 15:37:48 napisał:

  Jak zawsze na wysokim poziomie Brawo ZSP Patetek

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)