Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Radni podjęli szereg uchwał. Za nami kolejna sesja rady powiatu

fot. archiwum

fot. archiwum

W środę, 27 października w sali konferencyjnej na# nakielskiej przystani odbyła się kolejna sesja rady powiatu. Podczas niej radni podjęli szereg uchwał, głównie dotyczących oświaty.

Po otwarciu obrad, starosta nakielski przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Przekazał również informacje nt. sytuacji epidemicznej w powiecie. Od początku października do dzisiaj zanotowano 132 zachorowania a 2 osoby zmarły, jest 63 ozdrowieńców. Wykonano 1788 testów na koronawirusa.

- Zbyt dużo się nie zmieniło jeżeli chodzi o szczepienia. Jedną dawką zaszczepionych jest 57,5%, a drugą dawką - 50,2% mieszkańców powiatu - przekazał starosta Tadeusz Sobol. Zaapelował do mieszkańców o korzystanie z możliwości szczepienia i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Radni przyjęli m.in. program działań na rzecz osób niepełnosprawnych, uchwałę dotyczącą współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi czy dokonali zmian w budżecie. W wolnych wnioskach, głos zabrał sołtys Żarczyna Romuald Łasut, który zaapelował o wyremontowanie kilometrowego odcinka drogi powiatowej w tej miejscowości. Starosta zapowiedział, że sprawa ta będzie analizowana.

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Women, w dniu 28-10-2021 08:04:24 napisał:

  Panowie, jak się siada marynarkę należy rozpiąć. Mamusia nie nauczyła?

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Żorż , w dniu 28-10-2021 09:26:30 napisał:

  Skoczek to typowy pisowski burak nieskalany pracą i inteligencją .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Piotr, w dniu 28-10-2021 14:06:51 napisał:

  Women - Mamusia całe życie chodziła ubrana w fartuch. Po drugie piszemy nie ,,jak,, , lecz ,,gdy,,.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Włoszczyzna
3,99PLN
Fotobombki
19,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)