Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Ranking miejsc, gdzie warto uczyć się języka niemieckiego

Język niemiecki na pozór wydaje się bardzo trudny do przyswojenia. Odpowiednia metodyka i dopasowany do umiejętności kurs sprawiają jednak, że# nauka jest znacznie łatwiejsza, a nawet przyjemna. Zwłaszcza, jeśli połączy się ją z wyjazdem za naszą zachodnią granicę. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest kurs niemieckiego w Niemczech.

Kierunek? Zachód

W dobie powszechnej znajomości angielskiego warto jest zainwestować w drugi język obcy. Poszerza to możliwości już na etapie szkolnym, z pewnością przyda się także w przyszłym życiu zawodowym. Polskie firmy bardzo często współpracują z zachodnimi sąsiadami, pojawia się również coraz więcej niemieckich inwestycji w Polsce. Z pewnością nauka tego języka ma dużą przyszłość. Warto zatem odwiedzić ciekawe miejsca za Odrą. Z pewnością jednym z lepszych kierunków, jakie można obrać na kurs niemieckiego w Niemczech jest Berlin. Ta wielomilionowa stolica przyciąga co roku całe rzesze turystów ze względu na architekturę, historię, ale i nowoczesność. Można również udać się bardziej na zachód, biorąc lekcje w popularnej wśród Polaków Kolonii czy wielkim mieście Frankfurcie. Każda z tych destynacji ma wiele zalet, wybór uzależnić należy od rodzaju kursu.

A może Bawaria?

Jeśli gustujemy w tradycyjnej architekturze i chcemy poznać Niemcy od podszewki, dobrym rozwiązaniem będzie kurs w Monachium. Jest to piękne, stare miasto położone u podnóża Alp. Świetna, południowoniemiecka kuchnia i serdeczność mieszkańców z pewnością umilą nam pobyt w tej malowniczej miejscowości. Monachium to również świetnie wyszkolona kadra nauczająca języka niemieckiego, a także przygotowane i dopracowane z niemiecką precyzją kursy o różnej intensywności

Ferie zimowe w Alpach

A gdyby tak połączyć ferie zimowe z nauką języka niemieckiego i wyjazdem narciarskim? Dzięki kursowi w Radolfzell jest to możliwe! Ta malownicza alpejska miejscowość specjalizuje się w wyjazdach narciarsko-językowych. To połączenie niezapomnianych ferii zimowych spędzonych na białym szaleństwie z intensywną nauką języka niemieckiego. Bardzo często przydaje się to, zwłaszcza w przerwie międzysemestralnej. Polecamy to rozwiązanie zapalonym narciarzom, z pewnością docenią uroki Radolfzell, a dobrze natlenione głowy lepiej będą przyswajać lekcje!

Podsumowując, nie ma skuteczniejszej metody na naukę języka niemieckiego od wyjazdowego kursu. Potwierdzi to każdy, kto chociaż raz zdecydował się na taką szkołę. Jest to bowiem również szkoła samodzielności i pokonywania swoich własnych barier.

Artykuł Sponsorowany- Materiał Partnera

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)