Dziś mamy 4 lipca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2022

Recepta na udane ferie. Zapowiada się aktywnie i interesująco

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Coraz bliżej ferie. Marszałkowskie instytucje kultury# na przerwę zimową przygotowały dla dzieci i całych rodzin moc atrakcyjnych wydarzeń. Zapowiada się aktywnie i interesująco. W ofercie warsztaty, gry, imprezy, spektakle, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie ferii zaprasza na wyjątkowy koncert. 27 stycznia będziemy mogli posłuchać orkiestry i wokalistów, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem czterodniowych przygotowań utalentowanych instrumentalistów wyłonionych w konkursach. Bilety dostępne na stronie filharmonii.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje zajęcia dla indywidualnych uczestników oraz zorganizowanych grup. W trakcie warsztatów „Niezbędnik kolędownika”, 20 i 27 stycznia, przygotujemy elementy przebrania i narzędzia dźwiękowe. Uczestnicząc w zajęciach „Etnoigraszki: Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem” - 23 stycznia będziemy mieli okazję bawić się z najbliższymi w trakcie umuzykalniającej imprezy rodzinnej. Zaspokoimy także naszą ciekawość biorąc udział w codziennych grach i rozwiązując zagadki. Dla grup przewidziano zajęcia: „Wariacje na temat”, „Gry i zabawy z izby i salonu”, „Idą, idą kolędnicy” i „Retro biznes”. Ponadto przygotowano specjalne zimowe pakiety inspiracji do korzystania online. Muzealni edukatorzy podpowiedzą jak przyjemnie i ciekawie spędzić wolne dni. To propozycja dla tych, którzy lubią zadania manualne oraz łamigłówki do pobrania i rodzinnego rozwiązywania. Szczegółowe informacje na stronie.

Ciekawą ofertę warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku ma także Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. „Kreatywna fotografia”, „Pierwsze kroki na drodze do własnego videobloga”, „Teatr w pudełku”, „Czarny teatr” i „Warsztaty piosenkarskie” – to tematy bezpłatnych zajęć, o których więcej na stronie WOAK.

Książnica Kopernikańska w ferie zaprasza na zajęcia plastyczne, literackie podróże po Polsce i świecie, gry i zabawy karnawałowe, warsztatowe spotkania z ulubionymi postaciami z bajek, czytanie książek w formie ilustrowanych kart narracyjnych, planszówkowe turnieje i wiele innych. Zajęcia organizowane są w formie stacjonarnej oraz online. Szczegółowe informacje na stronie książnicy.

Z myślą o uczestnikach indywidualnych, jak i grupach zorganizowanych Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przygotowało inspirujące zajęcia. Najmłodszym i ich opiekunom proponowane są warsztaty „Podróże małe i duże” (20 stycznia), „Między nami jaskiniowcami” (23 stycznia) oraz „Portrety modernistyczne” (27 stycznia). W trakcie zajęć, oprócz świetnej zabawy, uczestnicy wcielając się w różne role, dadzą upust kreatywności oraz wykonując prace plastyczne udoskonalą swoje zdolności manualne. Dla grup zorganizowanych przewidziano zajęcia o różnorodnej tematyce. „Moda na ludowo”, „Gotyk Piasta – kolor miasta”, „Co wiecie o portrecie” – to tylko niektóre tematy warsztatów. Więcej o wydarzeniach na stronie.

„Portret kolędnika”, „Jak z kryształu”, „Eskimosi”, „Gęsi lodożerne” – to tylko część zajęć przygotowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na Rynku Nowomiejskim. Warsztaty dedykowane są dla dzieci od 5 roku życia. Filia galerii przy ul. Kościuszki na ferie proponuje zajęcia przy sztaludze i przy komputerze. Więcej szczegółowych informacji na stronie.

W czasie wakacji zimowych najmłodsi będą mogli przenieść się w baśniowy świat Hansa Christiana Andersena podczas spektaklu „Królowa Śniegu”. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy 21 stycznia zaprasza dzieci od lat 4 na przedstawienie grupy teatralnej „Młynek do kawy”. Bilety do nabycia w siedzibie KPCK. Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

Materiał: Beata Krzemińska / Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)