Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2022

Remont ulicy Olszewskiej. Pod znakiem zapytania?

fot. pow.

fot. pow.

W planach inwestycyjnych powiatu nakielskiego na ten rok jest remont ulicy# Olszewskiej w Nakle. To droga powiatowa. W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Nakielskiego dokonano zmiany w budżecie i pieniądze na remont tej drogi przeniesiono na inny cel. Czy ta inwestycja zostanie w ogóle zrealizowana w tym roku?

Na remont ulicy Olszewskiej w Nakle powiat nakielski zaplanował w tym roku 930 tys. zł. To droga powiatowa, która wymaga tego remontu nie tylko w rejonie ulicy Olszewskiej, ale również w samej Olszewce. Mieszkańcy tej miejscowości nie raz apelowali o konieczność wykonania na niej remontu. Zapewne nie ucieszy ich informacja, że w tym roku remontu tej drogi w Olszewce na pewno nie będzie. Zaplanowano prace na tej drodze na odcinku od skrzyżowania z ulicą Staszica do obwodnicy Nakła. – W ramach przebudowy wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, nawierzchnia jezdni poszerzona będzie do 6 m, wybudowany zostanie również brakujący fragment chodnika do skrzyżowania z ul. Staszica – przekazała Agnieszka Heftowicz, dyrektor wydziału rozwoju w nakielskim starostwie. Takie są plany, a co z ich realizacją?

Pieniądze poszły na inną drogę
Po ostatniej sesji rady powiatu remont ten stanął jednak pod znakiem zapytania. Jak wspomniano, na tę inwestycję w tegorocznym budżecie powiatu zaplanowano 930 tys. zł. Pieniądze te decyzją radnych zostały jednak przeniesione na inne zadanie. – W czerwcu br. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle ogłosił przetarg na remont drogi powiatowej nr 1933C Kcynia- Słonawki na odcinku 7,6 km. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że zabezpieczona kwota w budżecie na realizację zadania jest niewystarczająca. Wzrost cen materiałów i usług spowodował zwiększenie wydatków o 1 mln 400 tys. zł. Zaszła zatem konieczność przesunięcia środków w budżecie na pokrycie kosztów remontu tej drogi. Środki przeznaczone na przebudowę ul. Olszewskiej zostały wyasygnowane na remont drogi powiatowej Kcynia–Słonawki – wyjaśniła dyrektor Heftowicz. Czy można w ogóle liczyć na to, że remont ulicy Olszewskiej zostanie wykonany w tym roku?

Szanse są, ale na to, że ruszą prace remontowe raczej nie ma. – Ogłoszenie przetargu na przebudowę ul. Olszewskiej będzie możliwe jeszcze w roku bieżącym, po zabezpieczeniu środków na ten cel oraz dokończeniu projektu budowy kanalizacji deszczowej, który aktualnie jest w przygotowaniu. Ponadto, aby zapewnić finansowanie będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne. Realizacja zadania nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku – podsumowała dyrektor Heftowicz. O dalszych decyzjach dotyczących remontu ulicy Olszewskiej będziemy informować.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Mik, w dniu 03-08-2022 12:17:55 napisał:

  Kasa musi być na bez radnych a nie na jakąś drogę.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  M, w dniu 03-08-2022 12:35:44 napisał:

  W grudniu dali sobie bardzo duże podwyżki, w tym roku też tak będzie? A deficyt budżetowy coraz większy. Odnośnik do artykułu o podwyżkach z naklo24: https://powiat24.pl/Maksymalne_stawki_dla_radnych._Jaka_jest_wysokosc_ich_diet,89528.html

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Nakielanin, w dniu 03-08-2022 13:40:47 napisał:

  Dlaczego na długiej nie strajkują lewoskret jest gotowy burmistrz czeka na oklaski

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Nakielanin, w dniu 03-08-2022 13:41:00 napisał:

  Dlaczego na długiej nie strajkują lewoskret jest gotowy burmistrz czeka na oklaski

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Knab, w dniu 03-08-2022 14:01:57 napisał:

  No cóż, na Olszewskiej chodzimy jezdnią bo brakuje chodnika lub jest tak wąski że musisz zejść na jezdnię. Oj radni bezradni.

  odpowiedz

  • 7 (11)

  Andrzej z Paterka, w dniu 04-08-2022 06:45:00 napisał:

  Gdyby koledzy naszych włodarzy z PIS byli bardziej mądrzy i przestrzegali praworządności Uni Europejskiej , to pewnie pieniądze znalazły by się nie tylko na tą inwestycję. A nie od dziś wiadomo że Unia zła , Niemcy źli, a Tusk winny wszystkiego co złe.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)