"Rodzina i bezpieczeństwo". Realizacja projektu w szkole
fot. powierzone
13 czerwca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym #nr 4 w Nakle nad Notecią w ramach realizacji projektu „Rodzina i bezpieczeństwo” odbyły się pogadanki na temat zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego zachowania w sieci.
Pogadankę dla klas IV-V przeprowadziła dzielnicowa rejonu nr I młodsza aspirant Ewa Kołodziej-Rutkiewicz z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Pogadanki z klasami VI i VII przeprowadzili dzielnicowy rejonu nr IV aspirant Maciej Mróz i starsza posterunkowa Wiesława Ambrozik również z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Funkcjonariusze w klasach starszych poruszyli także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeń związanych z przyjmowaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych.
Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy i jak się zachować w sytuacjach zagrożenia zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego.
Warto przypomnieć wszystkim młodym ludziom z naszego miasta, że zawsze mogą zgłosić się po pomoc do policjantów z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jak podkreśliła starsza posterunkowa Wiesława Ambrozik młodzi ludzie zawsze zostaną poważnie potraktowani oraz zostanie udzielone im wsparcie.
Materiał: Beata Taczyńska - Milczarek
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Cenne informacje dla uczniów. Zajęcia profilaktyczne i lekcja historyczna
- Poznawanie otaczającego świata. Ciekawostki o jeżach
- Spotkanie pełne wrażeń i radości. Kolorowe jesienne święto
- Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Odbył się etap szkolny
- Atmosfera pełna dumy i refleksji. Przygotowano uroczysty apel
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)