Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Rozmowy o książce "Cała Prawda". Wrześniowe spotkanie DKK

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W słoneczne wrześniowe popołudnie panie z# Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku spotkały się by porozmawiać o książce polskiej pisarki Kasi Bulicz – Kasprzak pt. „Cała Prawda”.

Dorobek literacki pisarki jest dobrze znany naszym czytelniczkom, które często sięgają po jej książki. Tym razem również z przyjemnością zatopiły się w lekturze komedii romantycznej, która była tematem naszego spotkania.

„Cała prawda” to książka, która początkowo może  nie wciąga w swój świat, jednak z każdą kolejną stroną sprawia, że czytelnik świetnie się bawi czytając o perypetiach sercowych i zawiłościach rodzinnych czterech kobiet, które łączą więzy krwi. Na prawie sześciuset stronach autorka pisze nie tylko o miłości, ale także o kłamstwach, intrygach i manipulacji. „Cała prawda”, to także książka o zazdrości i siostrzanej rywalizacji. Źródłem tej rywalizacji jest  zapis w testamencie, którego tuż przed śmiercią dokonuje ich ojciec. Trudne relacje pokonuje jednak miłość, która zwycięża wszystko.

Każdy kto chce miło spędzić czas z książką zachęcamy do przeczytania tej romantycznej komedii.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)