Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 maja 2022

Rozpoczęli praktyki w Portugalii. Uczniowie zdobywają doświadczenie

fot. uczniowie klas 3PSg, 3TEp i 3 TSp

fot. uczniowie klas 3PSg, 3TEp i 3 TSp

1 maja 21-osobowa grupa uczniów ZSŻŚ pod opieką# Pana Zygmunta Korkosza oraz Pani Dagmary Bajek rozpoczęła przygodę w słonecznej Portugalii w ramach Erasmus+. Są to miesięczne praktyki zawodowe, w których udział bierze 13 uczniów kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali oraz 8 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik.

Pierwszego dnia większość z nas miała okazję pierwszy raz podróżować samolotem. Jesteśmy zameldowani w hotelu "Flag Hotel Barcelos". Drugi dzień w Portugalii był dniem odpoczynku, zwiedzaliśmy Bragę pod okiem przewodnika, dzięki któremu poznaliśmy bliżej kulturę Portugalczyków. Trzeciego dnia grupa przyszłych mechaników poznała miejsce swojej pracy, zaś druga część uczniów zwiedzała Barcelos. W kolejnych dniach wszyscy uczniowie odbywali praktykę według harmonogramu ustalonego przez pracodawcę. Czas wolny spędzany aktywnie zwiedzając zakątki miasta. Dzięki Erasmus+ kształtujemy swoje umiejętności na praktyczne w magazynach oraz w warsztatach samochodowych. Jest to dla nas szansa rozwoju zawodowego, jak i językowego oraz kultury innego kraju. Wierzymy, że te praktyki będą furtką w naszym przyszłym życiu zawodowym.

Materiał: Uczniowie klas 3PSg, 3TEp i 3 TSp wraz z opiekunem Zygmuntem Korkoszem

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)