Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Ruszył program „Laptop dla nauczyciela”. Bon raz na 5 lat?

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Ruszamy z programem „Laptop dla nauczyciela”, w ramach którego# nauczyciele otrzymają bon o wartości 2500 zł na zakup laptopa. „Nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki rzeczywiście przyda się im w pracy. Pracujemy nad tym, żeby projekt wszedł na stałe do systemu oświaty i żeby bony były przyznawane nauczycielom raz na 5 lat” – podkreśla minister Janusz Cieszyński.

Jak to działa?

 • Wszyscy uprawnieni nauczyciele mogą już teraz składać wnioski do dyrektorów szkół – wniosek musi zawierać imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu komórkowego wnioskującego. Te dane, każdy nauczyciel powinien wpisać do tabeli (załącznik nr 1 do wniosku) i przesłać w wersji edytowalnej z wypełnionym wnioskiem do dyrektora szkoły. Przykładowy wniosek i załącznik nr 1 do wniosku dostępne są TUTAJ.
 • Dyrektorzy szkół przekazują do organów prowadzących szkoły tabelę z danymi nauczycieli, którzy są uprawnieni i wnioskowali o bon. Tabelę, którą dyrektor szkoły powinien uzupełnić i przesłać do OPS w niezmienionym formacie, znajdziecie TUTAJ (załącznik nr 1 do wniosku).   
 • Instrukcja dla nauczycieli i dyrektorów, jak złożyć wniosek o wydanie bonu na zakup laptopa, dostępna jest TUTAJ.
 • Organ prowadzący szkołę składa w systemie teleinformatycznym DLA KAŻDEJ SZKOŁY osobny wniosek. 
 • Instrukcja dla organów prowadzących szkoły dostępna jest TUTAJ.
 • Organy Prowadzące Skoły mają 30 dni na złożenie wniosków – od dat określonych w rozporządzeniu, w zależności od uprawnionej grupy nauczycieli.
 • Nauczyciele dostają na wskazany przez siebie adres mailowy bon na zakup laptopa.
 • Na stronie laptopdlanauczyciela.gov.pl nauczyciele znajdą listę sklepów, w których można zrealizować bon.
 • Sprzedawca, u którego nauczyciele chcą kupić laptopa, poprosi o kod, który nauczyciel otrzymał na maila. Po wpisaniu przez niego kodu, nauczyciel otrzyma SMS z kolejnym kodem –  do potwierdzenia płatności. 

Kto w pierwszej kolejności dostanie bon na laptop?

Zgodnie z ustawą, nauczyciele do dyrektorów szkół mogą wnioskować już teraz. Natomiast Organy Prowadzące Szkoły mają 30 dni od terminów podanych w rozporządzeniu dla poszczególnych grup nauczycieli (daty w nawiasach):

 • wychowawcy i nauczyciele wykładający wszystkie przedmioty w klasach IV–VIII publicznych szkół podstawowych (10 października),
 • wychowawcy i nauczyciele wykładający wszystkie przedmioty w klasach IV–VIII niepublicznych szkół podstawowych (11 października), 
 • wychowawcy i nauczyciele wykładający wszystkie przedmioty w klasach odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej (12 października),
 • inni niż nauczyciele i wychowawcy pracownicy pedagogiczni w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, przyporządkowani do klas IV–VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych lub do klas odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej (13 października).

To oznacza, że grupy uprawnionych nauczycieli wymienionych wyżej, otrzymają bony na laptopy w pierwszej kolejności. „Pozostałe grupy nauczycieli, które są uprawnione do otrzymania bonu, np. nauczyciele nauczania początkowego, będą mogli skorzystać z bonu najpóźniej w przyszłym roku. Działamy etapowo” – podkreśla minister Cieszyński.

Zachęcamy do współpracy sklepy ze sprzętem komputerowym!

Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do dołączenia do programu Laptop dla Nauczyciela. Zapraszamy do współpracy także małe i średnie sklepy. Przedsiębiorcy mogą rejestrować zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Nauczyciele będą mogli skorzystać z rządowego dofinansowania do zakupu laptopów w Twoim sklepie.

Jak to zrobić? Sprawdź TUTAJ!

Do państwa dyspozycji jest również infolinia dostępna pod numerem telefonu: 42 253 54 36 (od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 18:00 i w soboty w godzinach 10:00 – 18:00). Kontakt mailowy na adres: LDNpomoc@coi.gov.pl.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń artykuł: 11 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (29) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (11)

  wstyd, w dniu 03-10-2023 14:46:41 napisał:

  a zakładom pogrzebowym dadzą po trumnie? JPR rozdawnictwo pełną gębą.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Roman, w dniu 03-10-2023 15:00:06 napisał:

  A co za pomoc dla osób które w tamtym okresie straciły pracę bo zakłady upadły,i .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (6)

  Ja, w dniu 03-10-2023 15:15:18 napisał:

  Laptopy że szkół wypad.Nauczyciele są od nauczania nie jakieś badziewie

  odpowiedz

  • 7 (13)

  antypis, w dniu 03-10-2023 15:21:58 napisał:

  PiS to zło

  odpowiedz

  • -2 (4)

  stara szkoła, w dniu 03-10-2023 15:42:03 napisał:

  Oby ci co nie umieją pisać na kompie nie dostali linijki

  odpowiedz

  • 0 (6)

  boss, w dniu 03-10-2023 18:02:25 napisał:

  Bardzo dobry program z jednym ale. Nie dla nauczyciela a dla szkoły i nauczyciel może korzystać z niego w pracy, bo ma służyć do pracy. jakby tak było to 99% Tych co wiecznie im mało i są biedni nie otworzyłoby nawet kartonu od tego laptopa.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -9 (15)

  rodzic , w dniu 03-10-2023 18:54:43 napisał:

  czy tylko mnie denerwują nauczyciele? dzwonią wzywają rodzica do szkoły i okazuję się że chodzi o jakąś pierdołe. Mają studia pedagogiczne, a wzywają rodzica, aby ten rozwiązał problem, ale jakie jest ich zdziwienie gdy rodzic staje po stronie dziecka i wezwanie do szkoły nic nie dało. Czy ja mając problemy z kolegą w pracy idę się skarżyć do szefa lub jego rodziców? sam staram się znaleźć rozwiązanie z danej sytuacji. Nauczyciele wszystko wyolbrzymiają dlatego nie chodzę na wywiadówki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -3 (9)

  mechanik, w dniu 03-10-2023 18:56:49 napisał:

  Dla każdego nauczyciela mercedes-benz i to biegiem!

  odpowiedz

  • 2 (6)

  awe, w dniu 03-10-2023 20:13:50 napisał:

  Gratuluję "portalowi" partyjnych banerów u jednego to otworzyła mi się strona po rosyjsku czy to prowokacja redaktora czy tak miało być.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  KomunaBis, w dniu 03-10-2023 21:12:56 napisał:

  A co ja dostane, oh no tak zapomniałem dostałem składek zdrowotna od dochodu 9% liczona. Dorabiam w 3 miejscach i płace 3x zdrowotna, a w kolejce stoję tyle samo co reszta do lekarza. Co jeszcze dostałem hmm chwytliwa podwyżkę 300 zł ale zapomniałem że PIT-2 musiałem na to złożyć i jak uda mi się skorzystać niechcący z funduszu na który idzie to 9% to bede na koniec roku jeszcze w PICIE rocznym doplacal. Oj jaki naród ślepy i krótkowzroczny, oj jaki naiwny. Nie ma nic za darmo, za wszystko płacimy my! Proszę to pamiętać przy wszystkich obietnicach i rozdawnictwie!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  były ormowiec , w dniu 03-10-2023 21:18:10 napisał:

  Za komuny uczyciel cieszył się jak dostał za przepuszczenie do wyższej klasy kawał salcesonu od rodzica

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 03-10-2023 22:19:27 napisał:

  dla pisowcow powinna być darmowa taczka i kopa w zad na rozpęd, portal tez pisowski widzę jak cała wiocha nad Notecią

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (11)

  Obiektywny, w dniu 03-10-2023 22:23:42 napisał:

  Mieszkaniec: reprezentujesz typowe podejście powcow; chamstwo i buractwo.

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Nakielanin, w dniu 04-10-2023 07:29:22 napisał:

  Laptopem nauczycieli nie przekupicie. Oby do wyborów:-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (6)

  Adrian, w dniu 04-10-2023 07:30:53 napisał:

  Do Obiektywny: a znasz hasło "kto nie jest z nami ten zdrajca"? Jak to nazwiesz? Klasa sama w sobie? Czy sianie nienawiści wśród Polaków?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  w, w dniu 04-10-2023 09:36:15 napisał:

  Katechetów nie można komentować na tym śmiesznym obajtkowym portaliku, ale jazda na nauczycieli mile widziana. Czy to w ramach realizacji mejla Dworczyka, że nauczycieli trzeba zgnoić? A ten żałosny portalik obrósł reklamami pisowców, czyżby kandydaci innych partii nie istnieli? A może taki nakaz Obajtka?

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Nakielanka, w dniu 04-10-2023 10:56:02 napisał:

  Rozawnictwo pełną parą. Paliwo potaniało, laptopy dla dzieci, laptopy dla nayczycieli, 800+, mieszkania +, 300+, 13-tki, 14-tki, 1000 zł na węgiel i tak można wymieniać jeszcze sporo. Ja widzę, że nasz kraj jest mlekiem i miodem płynący. Oni nas zaorają kompletnie tym rozdawaniem. Będziemy zadłużeni bardziej niż Grecja. W naszym życiu nie splacicmy tych długość pewnie jeszcze nasze wnuki będą to wszystko spłacać. Przeraża mnie to wszystko.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Obiektywny, w dniu 04-10-2023 18:53:07 napisał:

  Nakielanka, może Twoje przerażenie zmniejszy fakt, że polskie zadłużenie w stosunku do PKB zmniejszyło się względem rzędów po.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)