Dziś mamy 6 grudnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Seniorzy słuchali wykładu. Burmistrz mówił o gminnych przedsięwzięciach

fot. MM

fot. MM

W miniony wtorek w Nakielskim Ośrodku Kultury# odbył się drugi wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Miasto i Gmina Nakło nad Notecią na przestrzeni ostatnich lat”. Poprowadził go sam burmistrz Nakła Sławomir Napierała.

Nakielski włodarz na wstępie opowiedział przybyłym na wykład seniorom o początkach swojej pracy w nakielskim samorządzie oraz o zmianach w gminie Nakło, które zaszły na terenie ostatnich lat. Ponadto burmistrz wypowiedział się w temacie wielu zaplanowanych oraz realizowanych już inwestycji na terenie miasta. Wśród aktualnie realizowanych przedsięwzięć gminy Nakło wymieniono m.in. Centrum Rozwoju Społecznego przy ul. Gimnazjalnej, remont ul. Gepperta, budowa mieszkań przy ul. Mroteckiej oraz na zbiegu ulic Dworcowej i Bydgoskiej.

Sławomir Napierała sporo czasu poświęcił również zrealizowanej już inwestycji Park&Ride przy ul. Nowej oraz planach PKP związanych z budową tunelu łączącego wspomniany parking z nakielskim dworcem kolejowym. Burmistrz przedstawił także plany inwestycyjne gminy – zarówno te bliższe, jak np. przebudowa stadionu miejskiego czy targowiska przy ul. Krzywoustego oraz te nieco bardziej odległe, jak chociażby remont nakielskiego amfiteatru.

Spotkanie było również idealną okazją do pochwalenia się inwestycjami, które gminie udało się w ostatnich latach zrealizować. Oprócz wspomnianego Park&Ride, burmistrz opowiedział kilka ciekawostek związanych z remontem sali kinowo–widowiskowej w Nakielskim Ośrodku Kultury. Na zakończenie Sławomir Napierała odniósł się do kwestii związanej z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego w centrum Nakła. Podkreślił, że gmina uzyskała już stosowne pozwolenie od starosty nakielskiego i niebawem zacznie wcielać w życie swoje plany.

Oceń artykuł: 22 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (26)

  bydgoszcz24, w dniu 20-10-2021 10:27:58 napisał:

  A GDZIE MASECZKI? Ładnie się tam bawicie widzę - przez takich ignorantów przybywa zachorowań. Sprawa będzie zgłoszona na policję!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (17)

  Krystyna, w dniu 20-10-2021 10:56:14 napisał:

  Dziękujemy za piękny wykład. Prosimy o więcej takich spotkań, może teraz ze starostą. Dobrze wiedzieć co się dzieje w gminie i w powiecie.

  odpowiedz

  • 7 (11)

  karol, w dniu 20-10-2021 11:52:44 napisał:

  oj gadać to on potrafi niestety tylko krasomówca

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Duda , w dniu 20-10-2021 14:02:36 napisał:

  Zwykły prestidigitator, a nie wykładowca

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Longina, w dniu 20-10-2021 14:26:52 napisał:

  Bardzo mi się podobało, w takim miejscu człowiek czuje że żyje. Żałuję, że nie byłam na inauguracji.

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Krytyk Społeczny, w dniu 20-10-2021 14:29:53 napisał:

  Jako mieszkańca i podatnika boli to,że mamy w Nakle stagnację inwestycyjną.Wskazane,wymienione przez Burmistrza inwestycje owszem są-jak wszystkie ważne ale....na miarę wsi a nie miasta.Druga kwestia,galopujące zadłużenie i życie Gminy na kredyt.Kolejna rzecz,to brak wizji rozwoju i strategii dla sprowadzenia w nasze gościnne progi dużego inwestora,który zasili rynek pracy i gminną kasę poprzez podatki.Strefa ekonomiczna jest praktycznie martwa.Wykorzystujmy też mądrze programy unijne,jak czynią to inne Gminy.Czy u nas nie ma odpowiedniej osoby,lub sztabu osób,które by potrafiły te środki pozyskiwać-? Tkwimy od lat w beznadziei postępu i rozwoju jako Gmina.Jak wygląda miasto chyba każdy każdego dnia,tygodnia,miesiąca i na przestrzeni lat widzi.Czas moim zdaniem powierzyć władzę ludziom młodym,myślącym pro-rozwojowo,pro-europejsko i mających wizję.Czas najwyższy odsunąć całkowicie od władzy ludzi minionego pokolenia osadzonych w realiach głębokiego PRL-u i całkowicie zagubionych we współczesnym świecie.Inaczej to miasto,ta Gmina stanie się skansenem jak...Biskupin

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Józek, w dniu 20-10-2021 20:58:26 napisał:

  Jeszcze się taki burmistrz nie urodził żeby wszystkim Nakielanom dogodził.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Obatel, w dniu 20-10-2021 20:59:43 napisał:

  Ruch jednokierunkowy w Nakle - to będzie hit!!! Myślenie nie ma jednak przyszłości !!!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  JS, w dniu 20-10-2021 21:27:46 napisał:

  Duzo robi dla miasta zeby jeszcze ludzi traktowal jak ludzi z szacunkiem.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Hehe, w dniu 21-10-2021 06:03:47 napisał:

  Ja się cieszę z rowerów miejskich. W sam raz na zimę. Będzie można kółeczka kręcić na nowym parkingu, gdyż tam pusto, że ho ho....

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Vortex, w dniu 21-10-2021 07:01:17 napisał:

  Stołkowiec. Znalazł sobie nową publikę i trenuje, bo mu się wyższy stołek marzy, więc wybrał podatny elektorat

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Stanisłąw, w dniu 21-10-2021 08:25:38 napisał:

  Ja jestem zadowolony z wykładu. Brakuje nam tego typu spotkań. Dziękuję za to UTW.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Karkówka wieprzowa
12,99PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)