Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2022

Sesja rady powiatu. Cztery uchwały dodane do porządku obrad

fot. MM

fot. MM

W środę, 23 listopada na nakielskiej przystani odbyły się kolejne obrady sesji rady powiatu nakielskiego.

Listopadowa sesja rady powiatu była ekspresowa. Radni podjęli kilka uchwał, w tym tę dotyczącą zmiany w tegorocznym budżecie. Do porządku obrad dodano cztery uchwały - dotyczące zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej, wyrażenia zgody na zawarcie umowy z operatorem na świadczenie usług w zakresie transportu zbiorowego na przyszły rok oraz zmieniające zgody na nabycie nieruchomości przy ulicy Sądowej w Nakle pod utworzenie centrum archiwizacji i cyfryzacji powiatu. Temu zagadnieniu poświęcono najwięcej miejsca w czasie obrad. Nadal nieznane są koszty wyposażenia budynku pod archiwum. Sam budynek przy ulicy Sądowej został decyzją rady powiatu zakupiony za kwotę 3 mln 490 tys. zł. W grudniu powiat ma podpisywać umowę zakupu z jego właścicielami. Radni także wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy przez Bank Spółdzielczy w Koronowie z radnym Jackiem Książkiem. Przedstawiono również sprawozdanie z pozyskiwania środków zewnętrznych przez powiat.

Oceń artykuł: 1 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Suweren, w dniu 23-11-2022 21:52:04 napisał:

  Dwa tematy niżej informacja portalu " W poniedziałek 21 listopada 2022 roku o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski odbył się zorganizowany przez Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, wykład prof. dr. hab. Rajmunda Przybylaka pt. „Współczesne i przyszłe zmiany klimatu globalnego”. .... Czy wykład był finansowany ze środków publicznych,jeżeli tak z jakich i w jakiej wysokości.Dlaczego materiał został wyłączony z publicznego komentarza-?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  jokafokaoka, w dniu 23-11-2022 22:27:12 napisał:

  Drogi suwerenie, być może starostwo nie jest tak odporne na krytyke, jak gmina i burmistrz ;)

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Alfons, w dniu 24-11-2022 08:39:43 napisał:

  Kiedy,będzie wymiana na młodych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Ja, w dniu 24-11-2022 08:57:15 napisał:

  Czy w Nakle rozdali już wszystkie komputery z grantu , bo Mrocza się bardzo ociąga o go w tym wszystkim chodzi.Może ktoś z wyższych władz się tym zainteresuje ,sprzęt w Mroczy stoi już prawie dwa miesiące a panie z oświaty nie ogarniają tej sprawy

  odpowiedz

  • 2 (4)

  wstyd, w dniu 24-11-2022 09:14:42 napisał:

  ze zdjęć z wydawania tych laptopów nie widać jakiejś biedy po PGR-OWSKIEJ to zwykłe naciągactwo jakim trzeba być leszczem żeby nie mieć laptopa w 2022 roku?

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Krytyk Społeczny, w dniu 24-11-2022 09:46:45 napisał:

  Czy portal Nakło24-jest pozbawiony możliwości decyzyjnej,samodzielnego decydowania o tym jaki materiał udostępniać pod ocenę czytelników a jaki nie-? . Ja rozumiem,że nie zawsze przysługują mu majątkowe prawa autorskie do wszystkich artykułów,ale wydawca-właściciel portalu jest właścicielem autorskich praw majątkowych do poszczególnych wydań jako całości.W ramach tychże praw przysługują prawa do decydowania o zakresie i sposobie korzystania z publikacji materiałów własnych jako całości jak i poszczególnych artykułów.W portalu nagminnie prezentowane są materiały instytucji publicznej,zaufania publicznego,władzy lokalnej które zastrzegają sobie prawo do oceny i komentarza opinii publicznej.Tym samym naruszając zapisy konstytucyjne w przedmiocie prawa do informacji publicznej,prawa do opinii,komentarza ( Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 ) Troska-roszczenie o ochronę dóbr osobistych to jedno, a roszczenia dotyczące wypowiedzi internautów to kompletnie inna bajka.Organy publiczne to nie prywatny folwark.Przypomnę,że obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu .Te w przekazywanych portalowi materiałach tworzą zasieki i blokują możliwość oceny -bezprawnie. Stosowanie cenzury prewencyjnej,także z mocy prawa jest zakazane.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Jaa, w dniu 27-11-2022 17:04:44 napisał:

  Ci Radni nie mogą się już powtórzyć. Pani Beatą to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)