Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Śledztwo trwa. Podejrzany o dopuszczanie się czynów pedofilskich

fot. Fundacja ECPU Polska

fot. Fundacja ECPU Polska

Prokuratura w Nakle nadal prowadzi śledztwo# ws. Zbigniewa B., który jest podejrzany o dopuszczanie się czynów pedofilskich. Postępowanie niedługo ma zostać zakończone.

Pod koniec lutego, aktywiści z tzw. grupy łowców pedofilii z fundacji ECPU Polska opublikowali w Internecie obszerny materiał z ujęcia 43-letniego Zbigniewa B. Mężczyzna został przez nich zatrzymany na terenie Nakła i przekazany w ręce nakielskich policjantów. Członkowie wspomnianej grupy Łowców Pedofili "namierzali" mieszkańca powiatu. Zbigniew B., jak relacjonowali miał rozmawiać z małoletnimi, wysyłać do nich filmy z treściami pornograficznymi, oczekiwać nadsyłania przez małoletnie intymnych zdjęć. Miał również oferować gratyfikację finansową, w zamian oczekiwał dyskrecji. W czasie ujęcia przyznał się do tych czynów. Nakielscy policjanci po jego ujęciu przekazali tę sprawę Prokuraturze Rejonowej w Nakle. Jak przekazał wówczas prokurator Piotr Glanc, mężczyzna usłyszał zarzut tzw. groomingu, w polskim prawie karnym określona jako elektroniczna korupcja seksualna małoletniego.

Potrzebne są opinie

Prokuratura zabezpieczyła dowody do dalszej analizy, przede wszystkim badane jest to, czy rzeczywiście ofiarami były osoby małoletnie, czy raczej osoby dorosłe podszywające się pod nieletnie. Jakie są kolejne działania? – Sprawa nadal jest w toku. Oczekujemy za opiniami biegłych. Potrzebujemy dwie opinie – przekazał prokurator rejonowy prokuratury w Nakle Piotr Glanc. Jeden z powołanych biegłych ma przygotować opinię dotyczącą stanu psychicznego podejrzanego, na temat drugiej opinii prokurator nie udzielił informacji. Śledztwo w sprawie Zbigniewa B. ma zostać zakończone przed drugą połową tego roku. Czy mężczyzna zostanie oskarżony? Na razie jest podejrzany o dokonanie wspomnianych czynów, nie został aresztowany, tylko objęty policyjnym dozorem. O wynikach prokuratorskiego postępowania będziemy informować.

Źródło: 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  Ja, w dniu 27-05-2024 17:25:05 napisał:

  Zamknijcie w końcu tych psełdołapaczy. To żenujące że zawsze wyłapują niepełnosprawnych co nawet nie wiedzą co się im wmawia. Ku..a jakby coś na gościa policja miała to by już siedział.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (8)

  r, w dniu 27-05-2024 17:54:59 napisał:

  Tak samo uważam,że ten durny świat, składający się z prostaków a u nas takich chyba 70 %,podnieca się tym ,że że jakiś pojeb podpuszcza jakiegoś niepełnosprawnego i kręci z nim film i wszyscy biją mu brawo.

  odpowiedz

  • 3 (15)

  Do ja..., w dniu 27-05-2024 18:10:23 napisał:

  Pedofili szukajcie też wśród kleru,wielu z nich jeszcze od czasów Wojtyły rezyduje po kościołach.Księża alkoholicy to przy takich małe piwo.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  Ja, w dniu 28-05-2024 11:45:47 napisał:

  Precz ze zboczeńcami pozamykać niech dzieci nie widzą kto kim jest czy pedał czy lezba to ich sprawa .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)