Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

12 sierpnia 2022

Specjalnie dla dzieci. Było przedstawienie teatralne i wspólne lepienie pierogów

fot. ML

fot. ML

Pierogi, gry oraz teatrzyk – to były atrakcje, które wczoraj, 11 sierpnia czekały na # dzieci, które wybrały się z rodzinami do Wiejskiego Domu Kultury w Paterku. Przez około 3 godziny dzieci miały mnóstwo atrakcji i okazji do zabawy.

Samo wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12:00 od występu aktorów z teatru „Blaszany bębenek”, którzy zaprezentowali spektakl dla dzieci pt. „Asterix ratuje świat”, podczas którego najmłodsi brali bezpośredni udział, wykonywali proste zadania i miło się bawili.

Po spektaklu przyszedł czas na warsztaty, które prowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Paterku. Podczas nich dzieci przygotowały swoje własne pierogi z serem od „podszewki”. Panie pomagały podczas robienia ciasta, ugniatania go, dodawania składników wg. właściwej proporcji i w końcu lepienia. Po zakończeniu pracy przygotowane przysmaki na miejscu upieczono i ze smakiem degustowano.

Pomiędzy kolejnymi etapami robienia pierogów animatorzy z Wiejskiego Domu Kultury przygotowali serię zabaw, podczas których można było brać udział w prostych grach oraz zadaniach. Nie brakowało malowania buziek, słodyczy i lodów.

Sama inicjatywa okazała się sukcesem, a dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach. Były to pierwsze takie warsztaty w Paterku.

Oceń artykuł: 23 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Gość , w dniu 12-08-2022 11:11:37 napisał:

  Super zabawa

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kasia, w dniu 12-08-2022 11:45:52 napisał:

  Dziękujemy za świetnie spędzony czas, oby więcej takich inicjatyw.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)