Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 września 2023

Spotkania w październiku. Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

fot. Stowarzyszenie

fot. Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza# mieszkańców powiatu nakielskiego na warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez firmę Auxilum Ratownictwo Medyczne.

Terminarz warsztatów:

- 4 października (środa), świetlica wiejska we Wielu – warsztaty dla mieszkańców gminy Mrocza;

- 5 października (czwartek), świetlica wiejska w Turzynie – warsztaty dla mieszkańców gminy Kcynia;

- 6 października (piątek), świetlica wiejska w Zamościu – warsztaty dla mieszkańców gminy Szubin;

- 10 października (wtorek), świetlica wiejska w Anielinach – warsztaty dla mieszkańców gminy Sadki;

- 11 października (środa), Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku (ul. Wyzwolenia 13) – warsztaty dla mieszkańców gminy Nakło nad Notecią.

Początek warsztatów każdorazowo: godz. 17.00.

Udział w każdych warsztatach jest bezpłatny. Przewidywany czas spotkania: 3 godziny.

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej realizowane są w ramach projektu „Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Miejsca warsztatów są dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni przed terminem warsztatów, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.

Celem warsztatów jest nabycie przez uczestników spotkań umiejętności praktycznego udzielania pomocy przedmedycznej najczęstszych przypadkach, które mogą się zdarzyć w życiu codziennym oraz w pracy. Nauczenie członków lokalnej społeczności m.in. zasad bezpieczeństwa w trakcie udzielania pomocy, prowadzenia reanimacji, postępowania np. w zakrztuszeniu ,urazach i nagłych stanach chorobowych.

Serdecznie zapraszamy!

Materiał: Joanna Bałdyga / Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)