Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Spotkanie dwóch pokoleń. „Aktywni uczniowie-aktywni seniorzy”

fot. powierzone

fot. powierzone

Już drugi raz w naszej szkole spotkały się dwa pokolenia. W ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego #„Aktywni uczniowie-aktywni seniorzy” dzieci z klas drugich oraz zuchy wraz ze swoimi babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi aktywnie spędzały czas.

Pani dyrektor Alina Sławkowska powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Jako, że mamy karnawał na stole królowały faworki, które zostały wspólnie przygotowane, a następnie usmażone przez niezastąpione panie z naszej szkolnej stołówki.

Dzieci miały również okazję zmagać się z nie lada wyzwaniem, jakim jest przyszywanie guzików. Nawlekanie igły, wykorzystanie naparstka czy wykonanie pętelki - to były umiejętności, których mogły nauczyć się od swoich babć i dziadków.

Na koniec wnuki zaprosiły swoich gości do wspólnego śpiewania. Były to piosenki dobrze znane seniorom, m.in. „Biedroneczki są w kropeczki”, „Zosia izbę zamiatała”, więc śpiewali i starsi i młodsi. Z okazji minionych niedawno Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci złożyły życzenia i wręczyły laurki.

Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami p. Iloną Sają i Justyną Sobczak-Pezacką, paniom Agnieszce Jaroszek i Joannie Palka oraz nieocenionym Paniom i Panom z obsługi naszej szkoły.

A. Lemantowicz, A. Karolczak

Materiał: Zdzisław Sell

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)