Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Spotkanie w Światowy Dzień Poezji. Członkinie DKK omawiały "Białą elegię"

fot. powierzone

fot. powierzone

W przypadający 21 marca Światowy Dzień Poezji, w bibliotece w Ślesinie zorganizowano spotkanie #Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem był bardzo osobisty utwór autorstwa koreańskiej pisarki Han Kang "Biała elegia".

Można zdecydowanie powiedzieć, że książka jest pełna symboliki mówiącej o samotności, ciszy, spokoju, a zarazem dużej odwadze. Autorka wyznaje czytelnikom intymne momenty dotyczące swojego życia. Na kartach utworu wskrzesiła zmarłą siostrę użyczając jej niejako swojego życia i ciała. Symbolem początku, czegoś nowego w życiu z pewnością jest kolor bieli przewijający się przez całą powieść, a niosący ze sobą czystość, niewinność i bezpieczeństwo.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 25.04.2023 r. o godz. 14:00. Omawianą książką będzie powieść Ashy Lemmie „Pięćdziesiąt imion deszczu”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)