Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2020

Spotkanie z alfabetem. Zajęcia w bibliotece

fot. Kamila Matylis

fot. Kamila Matylis

W czwartek, 30 lipca biblioteka w Trzeciewnicy zorganizowała dla# dzieci letnie zajęcia pt. ”Spotkanie z alfabetem”, które miały na celu w przyjemny i przystępny sposób utrwalić poznane przez nie litery.

Na początek milusińscy pobawili się w tworzenie anagramów. Zadaniem uczestników było utworzenie jak największej liczby nowych wyrazów z wyrazu podanego przez bibliotekarza. Podczas kolejnej zabawy dzieci podzielone na dwie grupy miały za zadanie wypisać jak najwięcej słów na daną literę. To tylko niektóre z zadań, do których dzieci podeszły z wielkim zaangażowaniem. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowych na świeżym powietrzu czy kalamburów. Warto pamiętać, że poprzez rozmaite gry i zabawy dydaktyczne  rozwijamy w dzieciach już od najmłodszych lat zainteresowanie słowem pisanym i nawyk oraz potrzebę czytania.

Materiał: Kamila Matylis

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)