Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Spotkanie z okazji "Dnia Herbaty". Dzieci poznały twórczość H.Ch. Andersena

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji przypadającego 21 maja Międzynarodowego Dnia Herbaty bibliotekarka z# Filii w Trzeciewnicy otrzymała zaproszenie od grupy przedszkolnej „Iskierki”.

Podczas wizyty dzieci wysłuchały bajki „Imbryk” H. Ch. Andersena. To piękna opowieść o porcelanowym dzbanuszku, który na skutek wypadku zmienił swój pogląd na życie. Odnalazł jego sens i szczęście poświęcając się innym. Bajka ta mówi o głębokim zranieniu, a nawet wyśmiewaniu i poniżaniu. Dlatego też zadaniem dzieci było powiedzenie sobie nawzajem komplementu, miłego słowa, podkreślając mocne strony swoich kolegów. Okazało się to dość trudne. Andersen ukazuje nam w swoich baśniach, że piękno człowieka tkwi w jego sercu więc warto być dobrym człowiekiem. Morał z tej bajki jest taki, że lepiej podkreślać swoje mocne strony i skupić się na zaletach, a nie wadach drugiej osoby.

Iskierki miały też okazję obejrzeć przedmioty, które służą do zaparzania herbaty, oraz poznać zasady savoir vivre przy stole. Na koniec wykonały pracę plastyczną związaną z omawianym tematem. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)