Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy podzielili fundusz

fot. MM

fot. MM

W miniony poniedziałek w świetlicy wiejskiej w #Chrząstowie zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok. Na co przeznaczono kwotę 33 tys. 542 zł?

Przybyli mieszkańcy zostali powitani przez sołtysa Chrząstowa Ewę Kelm, po czym wszyscy wspólnie przystąpili do podziału funduszu sołeckiego. Wykaz przedsięwzięć oraz inwestycji, które zostały uwzględnione w przyszłorocznych wydatkach, obrazuje zamieszczona do artykułu tabela. Najwięcej pieniędzy w większości przypadków zazwyczaj poszczególne sołectwa przeznaczają na bieżące utrzymanie dróg i nie inaczej było w Chrząstowie. Na ten cel zagospodarowano bowiem kwotę opiewającą na 7 tys. 845 zł.

Podział funduszu sołeckiego to jednak nie jedyny temat poruszony podczas zebrania. Mieszkańcy zgłosili kilka oficjalnych wniosków. Wśród nich nie zabrakło oczywiście próśb o wykonanie ścieżki pieszo–rowerowej z Chrząstowa do Nakła, a także przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 10. Te inwestycje z pewnością zwiększyłyby poziom bezpieczeństwa mieszkańców, którzy nie udają się do Nakła samochodem. Wśród innych postulatów uczestników zebrania, znalazły się także kwestie związane z wykonaniem zjazdów na pola przy drodze powiatowej w Chrząstowie, postawienie progów zwalniających oraz lustra drogowego. Mieszkańcy poprosili również o wyrównanie drogi prowadzącej do świetlicy wiejskiej i pytali o dostęp do szybkiego internetu światłowodowego.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Ale chrzastowo nikogo nie obchodzi!, w dniu 02-10-2023 13:07:48 napisał:

    Naklusy, proszę zróbcie coś aby te biedne ludzie z chrząstowa nie przebiegli przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Powinni jak ludzie mieć przejście dla pieszych! Tak ciężko, jak by to było w trzeciewnicy to dżonkowa i wodzu by trąbili w niebogłosy i szrajber by dal czek na przejście.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)