Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Stabilnie na rynku pracy. Eurostat publikuje dane o bezrobociu

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Październik był kolejnym dobrym miesiącem dla# rynku pracy w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że Polska nadal jest w czołówce państw Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Wypadamy znacznie lepiej niż unijna średnia.

Z danych Eurostatu wynika, że w końcu października br. bez pracy w Polsce było 574 tys. osób, a stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 3,4 proc. i była na podobnym poziomie jak we wrześniu. Daje nam to czwarte miejsce w zestawieniu państw unijnych. Niższym bezrobociem mogą wykazać się tylko Czechy (2,6 proc.), Holandia (2,9 proc.) oraz Niemcy (3.3 proc.)

– Sytuacja na rynku pracy jest stabilna, a dane Eurostatu są tego najlepszym dowodem. Z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa wychodzimy mniej poturbowani niż inne kraje Unii Europejskiej. To dowód na skuteczność instrumentów, które wdrożyliśmy, żeby uratować miejsca pracy w okresie zamrożenia gospodarki – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na dużo niższym poziomie niż unijna średnia, która w październiku wyniosła 6,7 proc., tyle samo co we wrześniu. Z kolei dla państw strefy euro średnia to 7,3 proc, co oznacza spadek miesiąc do miesiąca o 0,1 pkt. proc.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Top10, w dniu 07-12-2021 07:18:30 napisał:

  Jestem youtuberem i zbieram informacje do odcinka o 10 największych januszach biznesu z powiatu nakielskiego zgłaszajcie swoje propozycje.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pracownik, w dniu 07-12-2021 07:47:33 napisał:

  Sławek K. Angelika S. Firma metal-plast czy jak ona teraz tam się nazywa...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)