Stań do wojskowej kwalifikacji i zostań żołnierzem WOT. Sprawdź szczegóły!

fot. InfoWire.pl
4 kwietnia rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Już teraz warto zapisać# tę datę w kalendarzu jako pierwszy - formalny krok do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.
Co jest obecnie atrybutem dorosłości? Wiek 18 lat? Świadectwo maturalne? Dla nas – żołnierzy oczywistym atrybutem dorosłości jest książeczka wojskowa. Ten wojskowy dokument tożsamości jest na wyciągnięcie ręki dla wszystkich młodych Polaków, którzy wchodząc w dorosłe życie chcą wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za innych, za Ojczyznę. Kwalifikacja wojskowa to dobry moment by wykonać ten krok w dorosłość, a jej symbolem będzie otrzymanie książeczki wojskowej.
Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca obejmując blisko 300 tys. młodych Polaków. W tym roku obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi mają 19-latkowie, czyli osoby urodzone w 2003 roku. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej.
Przyjdź na kwalifikacje – poznaj WOT!
Tegoroczna kwalifikacja, podobnie jak poprzednie jest znakomitą sposobnością do dowiedzenia się więcej na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zachęcamy, aby była ona pierwszym – formalnym krokiem do zostania naszym żołnierzem!
Przy każdej komisji powiatowej będzie można spotkać rekruterów WOT, którzy opowiedzą o służbie ochotniczej i zawodowej oraz korzyściach i wymaganiach. Taki bezpośredni kontakt z naszymi żołnierzami umożliwi zdobycie wiedzy u źródła i rozwianie wszelkich wątpliwości u osób, które myślą o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.
Książeczka wojskowa – atrybut dorosłości!
Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, by rozważyć kierunki swojego życiowego rozwoju. Żołnierze OT mogą uczyć się, pracować lub studiować i jednocześnie służyć, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej umożliwia pogodzenie dotychczasowej aktywności ze służbą ojczyźnie i lokalnej społeczności.
- Decyzja o założeniu munduru to wyraz ogromnej odpowiedzialności, a ta czyni dorosłość rzeczywistą. Kwalifikacja wojskowa to dobry moment by wykonać ten krok. W tym roku, przy komisjach kwalifikacyjnych spotkacie żołnierzy w oliwkowych beretach, który doradzą co zrobić by wziąć odpowiedzialność za innych zakładając mundur żołnierza Wojska Polskiego – mówi gen. dyw. Wiesław KUKUŁA, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
Uproszczony system naboru
Stając na komisję w jednym miejscu i czasie można uzyskać kategorię zdrowia, założyć ewidencję wojskową i otrzymać książeczkę wojskową. Co ważne, stawiennictwo na kwalifikacji wojskowej i uzyskanie kategorii zdrowia powoduje, że nie trzeba stawać na komisji lekarskiej przy podjęciu decyzji o zostaniu żołnierzem.
Wojska Obrony Terytorialnej już od pięciu lat funkcjonują jako piąty rodzaj Sił Zbrojnych. Obecnie w WOT służy ponad 32 tys. żołnierzy. Struktury formacji są rozwinięte w każdym województwie. Służba w WOT daje możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia i kwalifikacji. Bardzo ważnym aspektem służby w WOT, szczególnie dla młodych osób, jest możliwość zdobycia kompetencji miękkich takich jak praca w zespole czy kierowanie ludźmi.
Wszystkich zainteresowanych służbą w WOT zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi rekruterami, których z łatwością można znaleźć tutaj: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/
Materiał: InfoWire.pl
Czytaj również
- Czym jest spoofing telefoniczny? Oszuści coraz częściej stosują taką metodę
- Wniosek o postojowe. Kto i do kiedy może go jeszcze złożyć?
- Rosną kwoty graniczne przychodów. Ile można dorobić do emerytury?
- Podwyżki dla nauczycieli. Średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrasta
- Na poprawę bezpieczeństwa pracy. W czerwcu rusza nowa edycja konkursu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.
(czytaj więcej)Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.
(czytaj więcej)W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).
(czytaj więcej)Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
przyjaciel psów, w dniu 17-01-2022 10:18:35 napisał:
odpowiedz
Historia PRL-u, w dniu 17-01-2022 13:10:06 napisał:
odpowiedz
Hehe, w dniu 19-01-2022 21:55:06 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!