Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Startuje Festiwal Nauki i Sztuki. 10 dni atrakcji w Krzywoustym

fot. powierzone

fot. powierzone

W najbliższy czwartek - 01 grudnia 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią startuje #Festiwal Nauki i Sztuki.

Przedsięwzięcie powstaje z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także z poczucia misji i wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła.

W ciągu dziesięciu dni festiwalowych licealiści wspólne odkrywać będą świat nauki i piękna sztuki, uczestnicząc m.in. w zajęciach teatralnych, filmowych, dziennikarskich, debacie oxfordzkiej, zajęciach laboratoryjnych z zakresu fizyki, chemii i biologii, ponadto przysłuchiwać się będą prelekcjom, wykładom przygotowanym przez pracowników naukowych uczelni wyższych, lekarzy, sędziów, prawników, dziennikarzy, filozofów, kustoszy muzeów i studentów. Uczniowie będą mieli okazję przyglądać się wystawom prac malarskich, wysłuchać koncertu muzycznego, obejrzeć pokaz filmów dokumentalnych. Szkoła stanie się miejscem spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do edukacji kierować będą swoje kroki w stronę naukowej sceny.

Celem festiwalu jest kształtowanie aktywności intelektualnej i kulturalnej młodzieży. Nieodłącznym elementem planowanego przedsięwzięcia będzie adresowany do rodziców, nauczycieli i sympatyków szkoły kameralny koncert kwartetu smyczkowego „Prestige” z solistką Judytą Wendą.

Partnerzy i współorganizatorzy zaproszeni do realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego to m.in.: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią, IPN- Delegatura w Bydgoszczy, Teatr „Bajzel”, Instytut Edukacji Somatycznej, Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią,, Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences.

Materiał : Aleksandra Białka / I LO w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)