Dziś mamy 31 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

02 października 2020

Staszic biega dla Europy. Łącznie pokonali ponad 13,5 tys. km

fot. Witold Szarszewski i Michał Stachowski

fot. Witold Szarszewski i Michał Stachowski

27 września 2020 roku 147 uczniów Zespołu Szkół im. S Staszica w# Nakle nad Notecią wraz z siedmioma nauczycielami zakończyli ,,Bieg dla Europy 2020”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parlament Europejski – Biuro w Polsce. Trwało ono 27 dni (liczba odpowiada ilości państw członkowskich w UE).

By ukończyć ten bieg z sukcesem trzeba było pokonać 70 km. Właśnie minęło 70 lat od podpisania deklaracji Schumana, która stworzyła podwaliny pod dzisiejszą Unię Europejską).

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle 116 uczestników ukończyło bieg z sukcesem i uzyskało certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu „Bieg dla Europy 2020”. Przebyte kilometry były mierzone za pomocą specjalnie stworzonej aplikacji, dzięki której uczestnicy mogli wzajemnie obserwować wyniki swoje oraz innych.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia w naszej szkole pokonali łącznie dystans ponad 13,5 tys. km (w całym biegu 4,5 tys. uczestników pokonało 469 tys. km). Możemy pochwalić się tym, że troje spośród nas znalazło się w pierwszej setce osób z największą ilością przebytych kilometrów.

W czasie trwania wydarzenia przeprowadzono szereg pogadanek dotyczących Unii Europejskiej oraz idei Biegu dla Europy. W dowód uznania dotarły do nas gadżety z Parlamentu Europejskiego – Biuro w Polsce, którymi zostaną obdarowani najlepsi.
Organizatorami Biegu w ZS im. S. Staszica w Nakle nad Notecią byli Witold Szarszewski, Michał Stachowski i Sławomir Chmielewski.

Materiał: Witold Szarszewski i Michał Stachowski

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)