Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Stypendium dla ucznia Krzywoustego. Bartosz Odor w Kilonii

fot. powierzone

fot. powierzone

Bartosz jest finalistą 46. Olimpiady #Języka Niemieckiego.

W uznaniu jego poziomu językowego otrzymał stypendium na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii. Uczeń uczestniczył od 14.07.2023r. do 14.08.2023r. w 74. Międzynarodowym Kursie Języka Niemieckiego na poziomie C2. W seminarium naukowym wzięło udział 46 osób z 21 państw. Po teście poziomującym uczestnicy zostali przydzieleni do mniejszych grup na poziomach B1, B2, C1 i C2.

Bartosz został zakwalifikowany do grupy C2, czyli do grupy o najwyższym poziomie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Program zajęć obejmował 90 godzin i był podzielony na zajęcia skupiające się na takich dziedzinach jak: gramatyka, krajoznawstwo, konwersacja, laboratorium językowe oraz kreatywne pisanie. Po zakończeniu zajęć programowych wykładowcy organizowali dla uczestników wykłady z historii, literaturoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Dodatkową atrakcję kursu stanowił wyjazd naukowy do miast hanseatyckich Hamburga i Lubeki oraz na wybrzeże Morza Północnego.

Kurs zakończono egzaminem końcowym, który Bartosz zdał z wynikiem bardzo dobrym i uzyskał 6 punktów ECTS. Punkty te należą do  Europejskiego Transferu Punktów i są stosowane na studiach wyższych jako miara osiągnięć studentów.

Pobyt w Kilonii był dla Bartosza nie tylko świetną okazją do poszerzenia kompetencji językowych oraz wiedzy realioznawczej, lecz także możliwością spędzenia czasu wśród nowych przyjaciół z wielu państw. Bartosz miło wspomina ten czas.

Bartosz wraz z opiekunką, Rozalią Wencel doceniają nagrodę, którą uczeń otrzymał od Komitetu Głównego Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie pozdrawiamy także pana Piotra Jankowiaka, który z takim zaangażowaniem i otwartym sercem od lat opiekuje się OJN.

Bartoszowi, który jest obecnie uczniem klasy 3 angielsko-geograficznej I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, życzymy powodzenia w tegorocznej edycji olimpiady!

Materiał: Rozalia Wencel / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 33 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)