Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2022

Świat ekologii i recyklingu. Najmłodsi z „Donalda” na wycieczce

fot. pow.

fot. pow.

27 kwietnia grupy Jeżyków i Sówek z# Przedszkola Niepublicznego „Donald” w Nakle wyjechały do Balczewa, gdzie znajduje się Akademia Plastikowego Marka-Plast-Mar.

Tam w Punkcie Edukacji Ekologicznej oczekiwały na dzieci panie Bernadeta Barczak i Dorota Roszak, które w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w świat ekologii, recyklingu, segregacji śmieci, wtórnego wykorzystywania wszechobecnego plastiku. Przedszkolaki mogły zobaczyć halę produkcyjną, gdzie z odpadów wytwarzany jest regranulat, a z niego kolorowe doniczki. Dzieci miały również okazję zobaczyć ciekawe eksponaty z przeszłości w trakcie zwiedzania wystawy pt. „Ocalić od zapomnienia”. Wszyscy dostali upominki w postaci firmowych smyczy, kolorowych doniczek i pamiątkowego zdjęcia. Wyjazd był także okazją do spacerów wśród lasów i łąk.

Materiał: Kinga Geppert - Niepubliczne Przedszkole „Donald” w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)