Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2022

Świat ekologii i recyklingu. Najmłodsi z „Donalda” na wycieczce

fot. pow.

fot. pow.

27 kwietnia grupy Jeżyków i Sówek z# Przedszkola Niepublicznego „Donald” w Nakle wyjechały do Balczewa, gdzie znajduje się Akademia Plastikowego Marka-Plast-Mar.

Tam w Punkcie Edukacji Ekologicznej oczekiwały na dzieci panie Bernadeta Barczak i Dorota Roszak, które w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w świat ekologii, recyklingu, segregacji śmieci, wtórnego wykorzystywania wszechobecnego plastiku. Przedszkolaki mogły zobaczyć halę produkcyjną, gdzie z odpadów wytwarzany jest regranulat, a z niego kolorowe doniczki. Dzieci miały również okazję zobaczyć ciekawe eksponaty z przeszłości w trakcie zwiedzania wystawy pt. „Ocalić od zapomnienia”. Wszyscy dostali upominki w postaci firmowych smyczy, kolorowych doniczek i pamiątkowego zdjęcia. Wyjazd był także okazją do spacerów wśród lasów i łąk.

Materiał: Kinga Geppert - Niepubliczne Przedszkole „Donald” w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)