Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Świąteczny kiermasz. Uczniowie wykonali własnoręczne ozdoby

fot. pow.

fot. pow.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie NSP #w Trzeciewnicy nie czekają z założonymi rękoma, a wręcz przeciwnie zakasali rękawy i wzięli się do pracy. Z pomocą opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Pauliny Kasprzak i zaangażowaniu p. Justyny Wesołowskiej przygotowali świąteczny kiermasz. Przedświąteczny czas sprzyja bowiem strojeniu domów i obejścia wokół nich, a uczniowie wychodząc temu na przeciw wykonali własnoręcznie stroiki na stoły, ozdoby drzwi, czy małe drewniane choinki, renifery i zawieszki.

Pierwsze ozdoby można było już nabyć 21 listopada, br. bowiem tego dnia w naszej szkole odbywały się spotkania z rodzicami, a to właśnie do nich skierowany był - i nadal jest – owy kiermasz. Odzew ze strony kupujących był tak wielki, że wszystkie przygotowane ozdoby wysprzedały się tego samego dnia. Nasza młodzież wraz z paniami, zmotywowani podażą swoich towarów, wznowili edycję 27 listopada.

Kiermasz przerósł oczekiwania, a zdobyte fundusze zasiliły konto SU, a część tej kwoty została przekazana na cele charytatywne- na poczet zbliżającej się kolejnej edycji - WOŚP.

Pragnę, także podkreślić jak wielkie serca maja dzieci uczęszczające do NSP w Trzeciewnicy. Uczniowie wierząc w przekonanie, że dobro wraca - rok rocznie - wspierają także zebraną kwotą pieniężną Wydawnictwo „AMUN” tj. Artystów Malujących Ustami i Nogami. Jest to grupa ludzi, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie posiadają rąk lub stracili możliwość posługiwania się nimi. Jednak dzięki samozaparciu i odwadze nauczyli się malować ustami i nogami. Kartki, , kalendarze i bileciki prezentowe rozeszły się w naszej szkole niczym świeże bułeczki. Artyści nie oczekują niczego w zamian, ale młodzi ludzie docenili ich wkład, pomysłowość nieoczywistych motywów świątecznych, zaangażowanie i wysiłek, jaki podjęli podopieczni wydawnictwa i zebraną kwotę p. Paulina Kasprzak przekazała na ich konto.

Materiał: Paulina Kasprzak/opiekun Samorządu Uczniowskiego NSP w Trzeciewnicy

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)