Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

20 marca 2023

Światowy Dzień Recyklingu. "Dobre rady na złe odpady”

fot. powierzone

fot. powierzone

18 marca obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Recyklingu. Jest to jedna z metod ochrony #środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Ideę recyklingu i prawidłowej segregacji przybliżono przedszkolakom podczas lekcji bibliotecznej w Trzeciewnicy. Dzieci wykazują się dużą wrażliwością na otaczający je świat, dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat rozbudzać w nich miłość do przyrody i uczyć zachowań proekologicznych. Podczas zajęć „Iskierki” wysłuchały bajki „Dobre rady na złe odpady, czyli ekologiczny Czerwony Kapturek”, następnie poznały zasady prawidłowej segregacji i doskonale uzupełniły planszę edukacyjną. Później od teorii przeszły do czynów i segregowały śmieci do specjalnych pojemników. Przedszkolaki wiedzą, że ludzie produkują dużą ilość śmieci, które niszczą naszą planetę. Dlatego ich zaangażowanie i wiedza na temat ochrony środowiska ma kluczowe znaczenie dla jej przyszłości.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)