Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

04 października 2022

Światowy Dzień Turystyki. Głównym wydarzeniem było seminarium

fot. powierzone

fot. powierzone

Seminarium pn. # „Turystyka miejska na Krajnie i Pałukach” było głównym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Event miał miejsce w sobotę, 1 października 2022 r. na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią. W sali konferencyjnej spotkali się młodzi miłośnicy turystyki i geografii. Seminarium otworzył nauczyciel geografii Andrzej Kinderman, który powitał dr Barbarę Szydę - adiunkt Katedry Gospodarki Przestrzennej i Turyzmu, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Aleksandrę Białkę - dyrektora Liceum oraz rodziców uczniów i młodzież.

Część merytoryczną zainaugurowała dr Barbara Szyda wykładem połączonym z prezentacją multimedialną pt. „Turystyka miejska i jej oblicza”. Następnie pięcioro uczniów przedstawiło w sposób profesjonalny, bardzo ciekawe i merytoryczne prezentacje. Wygłosili je w kolejności: Adrian Sztubiński – Kcynia – miasto na wzgórzu, Wiktoria Kowalska – Mrocza – miasto złotego i brązowego medalisty olimpijskiego, Maksymilian Tercjak - Nakło nad Notecią – miasto o bogatej historii, Agata Bednarek – Szubin – miasto z pelikanem w herbie oraz Maria Liedke – Cittaslow.

Dyrektor Liceum – Aleksandra Białka zabierając głos podkreśliła, że wydarzenie miało charakter naukowy i jednocześnie nawiązywało do licealnych obchodów Światowego Dnia Turystyki.

W trakcie seminarium nastąpiło podsumowanie wcześniej przeprowadzonego Szkolnego Konkursu Geograficznego dla klas pierwszych z rozszerzoną nauką geografii. Laureatami konkursu zostali: Wojciech Mika (I miejsce), Jakub Jasiński (II miejsce) i Jakub Janke (III miejsce). Ponadto 5 uczennic i uczniów zostało wyróżnionych – Kamil Panek, Seweryn Pensko, Aleksandra Podraza, Danuta Brzezińska i Olivier Jankowski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: dr Barbara Szyda i dyrektor Liceum Aleksandra Białka.

Turystyczne seminarium i szkolny konkurs geograficzny wpisują się w realizację projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Moja geografia w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie zrealizowano przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu oraz Wydziałem Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Na zakończenie wydarzenia Andrzej Kinderman podkreślił, że cel obchodów Światowego Dnia Turystyki 2022 w Krzywoustym został osiągnięty w zakresie edukacyjnym i merytorycznym.

 materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)