Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 października 2022

Światowy Dzień Turystyki. Głównym wydarzeniem było seminarium

fot. powierzone

fot. powierzone

Seminarium pn. # „Turystyka miejska na Krajnie i Pałukach” było głównym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Event miał miejsce w sobotę, 1 października 2022 r. na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią. W sali konferencyjnej spotkali się młodzi miłośnicy turystyki i geografii. Seminarium otworzył nauczyciel geografii Andrzej Kinderman, który powitał dr Barbarę Szydę - adiunkt Katedry Gospodarki Przestrzennej i Turyzmu, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Aleksandrę Białkę - dyrektora Liceum oraz rodziców uczniów i młodzież.

Część merytoryczną zainaugurowała dr Barbara Szyda wykładem połączonym z prezentacją multimedialną pt. „Turystyka miejska i jej oblicza”. Następnie pięcioro uczniów przedstawiło w sposób profesjonalny, bardzo ciekawe i merytoryczne prezentacje. Wygłosili je w kolejności: Adrian Sztubiński – Kcynia – miasto na wzgórzu, Wiktoria Kowalska – Mrocza – miasto złotego i brązowego medalisty olimpijskiego, Maksymilian Tercjak - Nakło nad Notecią – miasto o bogatej historii, Agata Bednarek – Szubin – miasto z pelikanem w herbie oraz Maria Liedke – Cittaslow.

Dyrektor Liceum – Aleksandra Białka zabierając głos podkreśliła, że wydarzenie miało charakter naukowy i jednocześnie nawiązywało do licealnych obchodów Światowego Dnia Turystyki.

W trakcie seminarium nastąpiło podsumowanie wcześniej przeprowadzonego Szkolnego Konkursu Geograficznego dla klas pierwszych z rozszerzoną nauką geografii. Laureatami konkursu zostali: Wojciech Mika (I miejsce), Jakub Jasiński (II miejsce) i Jakub Janke (III miejsce). Ponadto 5 uczennic i uczniów zostało wyróżnionych – Kamil Panek, Seweryn Pensko, Aleksandra Podraza, Danuta Brzezińska i Olivier Jankowski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: dr Barbara Szyda i dyrektor Liceum Aleksandra Białka.

Turystyczne seminarium i szkolny konkurs geograficzny wpisują się w realizację projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Moja geografia w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie zrealizowano przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu oraz Wydziałem Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Na zakończenie wydarzenia Andrzej Kinderman podkreślił, że cel obchodów Światowego Dnia Turystyki 2022 w Krzywoustym został osiągnięty w zakresie edukacyjnym i merytorycznym.

 materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)