Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

Aby chronić wzrok, nie ma nic lepszego niż regularne profilaktyczne badania wzroku. Okulary lub soczewki kontaktowe pozwolą Ci normalnie żyć na co dzień. Światowy Dzień Wzroku to również dobra okazja, aby sprawdzić swoje oczy w kierunku jaskry.

W Polsce większość przypadków jaskry wykrywana jest w jej zaawansowanym stadium, kiedy na uratowanie wzroku jest za późno. Możemy tego jednak uniknąć, jeśli wcześnie zdiagnozujemy chorobę i wdrożymy odpowiednie leczenie. Pamiętajmy, że uszkodzonych przez jaskrę zmian nie możemy cofnąć. Badanie wzroku ważne jest tym bardziej, że umożliwia również wykrycie innych schorzeń np. cukrzycy, nadciśnienia czy chorób neurologicznych neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane.

Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami i jak najszybciej się na nie zapisać!

Materiał: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  san, w dniu 14-10-2021 13:54:51 napisał:

  Miasto powiatowe a nie ma lekarza okulisty na NFZ na który wszyscy płacimy Panie Starosto . Panie Burmistrzu wstyd jeszcze raz wstyd Młody sobie poradzi bo pojedzie do SZUBINA a starszy bez rodziny nie, Myślałam. że jesteściie dla nas ale pomyliłam się i to bardzo

  odpowiedz

  • 1 (5)

  pis to mafia, w dniu 14-10-2021 14:06:55 napisał:

  ok 35 % Polaków jest kompletnie ślepa, nie widzi jak pisowska mafia niszczy nasz kraj.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Wanda, w dniu 14-10-2021 19:52:31 napisał:

  Okulista w nakle brak na NFZ a kogo stać aby iść na wizytę prywatną w kwocie 250zl. Pracujemy płacimy składki zdrowotne i to nie małe pieniądze i po co aby chodzić wszędzie prywatnie i płacić? To jest chore co to się dzieje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)