Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

Aby chronić wzrok, nie ma nic lepszego niż regularne profilaktyczne badania wzroku. Okulary lub soczewki kontaktowe pozwolą Ci normalnie żyć na co dzień. Światowy Dzień Wzroku to również dobra okazja, aby sprawdzić swoje oczy w kierunku jaskry.

W Polsce większość przypadków jaskry wykrywana jest w jej zaawansowanym stadium, kiedy na uratowanie wzroku jest za późno. Możemy tego jednak uniknąć, jeśli wcześnie zdiagnozujemy chorobę i wdrożymy odpowiednie leczenie. Pamiętajmy, że uszkodzonych przez jaskrę zmian nie możemy cofnąć. Badanie wzroku ważne jest tym bardziej, że umożliwia również wykrycie innych schorzeń np. cukrzycy, nadciśnienia czy chorób neurologicznych neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane.

Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami i jak najszybciej się na nie zapisać!

Materiał: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  san, w dniu 14-10-2021 13:54:51 napisał:

  Miasto powiatowe a nie ma lekarza okulisty na NFZ na który wszyscy płacimy Panie Starosto . Panie Burmistrzu wstyd jeszcze raz wstyd Młody sobie poradzi bo pojedzie do SZUBINA a starszy bez rodziny nie, Myślałam. że jesteściie dla nas ale pomyliłam się i to bardzo

  odpowiedz

  • 1 (5)

  pis to mafia, w dniu 14-10-2021 14:06:55 napisał:

  ok 35 % Polaków jest kompletnie ślepa, nie widzi jak pisowska mafia niszczy nasz kraj.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Wanda, w dniu 14-10-2021 19:52:31 napisał:

  Okulista w nakle brak na NFZ a kogo stać aby iść na wizytę prywatną w kwocie 250zl. Pracujemy płacimy składki zdrowotne i to nie małe pieniądze i po co aby chodzić wszędzie prywatnie i płacić? To jest chore co to się dzieje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)