Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Święto Jabłka w „Donaldzie”. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw

fot. pow.

fot. pow.

28 września ustanowiony został Światowym Dniem Jabłka.

Z tej okazji Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego "Donald" uczestniczyły w uroczystych obchodach tego magicznego święta. Rankiem przedszkolaki przygotowały i upiekły ciastka francuskie z jabłkami, aby po południu te słodkie przysmaki mogły zagościć na rodzinnym pikniku. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Podczas wspólnego powitania zatańczono do piosenki "Małe czerwone jabłuszko". Pszczółki przy współudziale rodziców brały udział w konkurencjach sportowych, takich jak: "Bieg z jabłkiem na chustce", "Jabłko na łyżce", "Toczenie jabłka", "Slalom", "Podaj jabłko - tunel".

Zawody sportowe dostarczyły zarówno dzieciom, jak i rodzicom mnóstwa pozytywnej energii i wiele radości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawie kołowej "Wędrujące jabłuszka", podczas której musieli wykonywać różne ćwiczenia. Po zakończeniu części sportowej nadszedł czas na wspólny posiłek. Nasi mali milusińscy wraz z rodzicami mieli okazję zasmakować przygotowanych ciasteczek z jabłkami oraz innych piknikowych przysmaków. Zarówno dzieci jak i rodzice byli ogromnie zadowoleni z możliwości wspólnego spotkania się i poznania. Wszystkie Pszczółki za wspaniałą postawę i aktywność otrzymały pamiątkowe medale Rumianego Jabłuszka, a także dyplomy. Rodzice życzyli nam wielu podobnych okazji do tego typu spotkań integracyjnych.

Święto Jabłuszka obchodzone było także w pozostałych grupach przedszkolnych. Dzieci poznały budowę i cechy charakterystyczne tego owocu, wykonały sok jabłkowy, który następnie miały okazję skosztować, a także prace plastyczne poświęcone jabłku. Donaldziaki brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych z użyciem jabłek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)