Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Szkolny etap Olimpiady Języka Niemieckiego. Wysoka punktacja

fot. powierzone

fot. powierzone

W I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się etap szkolny 46. Olimpiady Języka Niemieckiego#, której celem jest zainteresowanie młodzieży szkół średnich językiem niemieckim, kulturą, historią i literaturą państw niemieckiego obszaru językowego.

Olimpiada jest przeprowadzana trzystopniowo. W eliminacjach szkolnych wzięło udział pięcioro uczniów. Dla części z nich był to pierwszy kontakt z tego typu olimpiadą.

W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali w języku niemieckim test z lukami, test leksykalno-gramatyczny, tłumaczyli zdania z języka polskiego na język niemiecki oraz rozwiązywali zadania na komunikację. Test prezentował wysoki poziom wymagań. Uczniowie musieli wykazać się ponadprogramowymi umiejętnościami językowymi, aby przekroczyć wymagany próg punktowy. Próg ten przekroczyło troje uczniów.

Są to:

Bartosz Odor z klasy II angielsko-geograficznej /opiekun Rozalia Wencel/,
Julia Kachelska z klasy II angielsko-geograficznej /opiekun Rozalia Wencel/,
Julia Sudoł z klasy IV angielsko-geograficznej /opiekun Anita Marciniak/.

Ich testy zostały wysłane do komisji okręgowej w Toruniu. Teraz pozostaje czekać na wyniki weryfikacji. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w etapie rejonowym, który przebiegnie dwuetapowo: test pisemny w styczniu 2023 r., wypowiedź ustna w języku niemieckim z zakresu literatury, kultury, historii państw niemieckojęzycznych oraz rozmowa w języku niemieckim w lutym 2023 r.

Wszyscy uczniowie osiągnęli wysoką punktację w etapie szkolnym, gratulacje należą się więc także Julii Król i Elwirze Biernat z klasy II hum, uczennicom Katarzyny Pawlak-Marosz.

Społeczność I LO trzyma kciuki za awans uczniów do etapu rejonowego.

Materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 81 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)