Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Szkolny etap Olimpiady Języka Niemieckiego. Wysoka punktacja

fot. powierzone

fot. powierzone

W I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się etap szkolny 46. Olimpiady Języka Niemieckiego#, której celem jest zainteresowanie młodzieży szkół średnich językiem niemieckim, kulturą, historią i literaturą państw niemieckiego obszaru językowego.

Olimpiada jest przeprowadzana trzystopniowo. W eliminacjach szkolnych wzięło udział pięcioro uczniów. Dla części z nich był to pierwszy kontakt z tego typu olimpiadą.

W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali w języku niemieckim test z lukami, test leksykalno-gramatyczny, tłumaczyli zdania z języka polskiego na język niemiecki oraz rozwiązywali zadania na komunikację. Test prezentował wysoki poziom wymagań. Uczniowie musieli wykazać się ponadprogramowymi umiejętnościami językowymi, aby przekroczyć wymagany próg punktowy. Próg ten przekroczyło troje uczniów.

Są to:

Bartosz Odor z klasy II angielsko-geograficznej /opiekun Rozalia Wencel/,
Julia Kachelska z klasy II angielsko-geograficznej /opiekun Rozalia Wencel/,
Julia Sudoł z klasy IV angielsko-geograficznej /opiekun Anita Marciniak/.

Ich testy zostały wysłane do komisji okręgowej w Toruniu. Teraz pozostaje czekać na wyniki weryfikacji. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w etapie rejonowym, który przebiegnie dwuetapowo: test pisemny w styczniu 2023 r., wypowiedź ustna w języku niemieckim z zakresu literatury, kultury, historii państw niemieckojęzycznych oraz rozmowa w języku niemieckim w lutym 2023 r.

Wszyscy uczniowie osiągnęli wysoką punktację w etapie szkolnym, gratulacje należą się więc także Julii Król i Elwirze Biernat z klasy II hum, uczennicom Katarzyny Pawlak-Marosz.

Społeczność I LO trzyma kciuki za awans uczniów do etapu rejonowego.

Materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 86 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)