Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

29 października 2020

Szóstoklasiści z Czwórki na wycieczce. Pojechali do ogrodu botanicznego

fot. Dorota Kamińska

fot. Dorota Kamińska

Dnia 9 października 2020 r. uczniowie kl. VI B udali się na# wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku.

Ogród Botaniczny przywitał nas malowniczym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą.

Uczniowie zostali oprowadzeni po ogrodzie przez Panią Polę Szymczak, która ciekawie i z humorem opowiadała o bioróżnorodności roślin. Niektóre z nich mogli dotknąć, a nawet spróbować. Poznali w ten sposób ciekawe zbiorowiska roślin, w tym arboretum przedstawiające formacje roślinne z całego świata i alpinarium z roślinnością górską.

Następnie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na temat badania czystości wód. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu, na którym dowiedzieliśmy się między innymi o zasobach wody pitnej na świecie oraz o tym, co możemy zrobić, żeby ograniczyć zanieczyszczenia . Po części teoretycznej przeszliśmy do zbadania czystości wody pochodzącej z trzech okolicznych stawów.
Podczas wizyty w pasiece, która znajduje się na terenie Ogrodu Botanicznego młodzież poznała historię pszczelarstwa, dowiedziała się co pszczoła je, jakie zadania mają pszczoły w ulu, jak długo żyją, ile pszczół jest w ulu, miała również okazję spróbować dwóch rodzajów miodu. 

Na zakończenie uczniowie zasadzili cebulki dzięki którym wyrosną kwiaty uwielbiane przez pszczoły.

Wycieczka minęła wszystkim bardzo szybko. Młodzież pełna wrażeń wróciła do domu.

Wycieczkę zorganizowała: p. Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowała:p. Daria Kulińska

Materiał: Dorota Kamińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)