Dziś mamy 8 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 października 2014
XXII Bieg Sztafetowy Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

Szubinianie upamiętnili męczennika

fot. Piotr Krzywdziński

fot. Piotr Krzywdziński

26 października w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godz. 9.00 mszą św. rozpoczął się XXII Bieg Sztafetowy Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

Mszę świętą odprawił proboszcz parafii w asyście księży którzy wzięli udział w biegu sztafetowym. Po mszy przed kościołem przy kamieniu upamiętniającym ks. Jerzego Popiełuszki przywitał wszystkich uczestników biegu przewodniczący Solidarności Regionu Bydgoskiego. Po przywitaniu delegacje sztafet złożyły wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Starterem do pierwszej zmiany sztafetowej był proboszcz ks. prałat tej że parafii. W biegu tym wystartowało 21 sztafet z miejscowości: Ostrowa Wlkp., Poznania, Solca Kujawskiego, Inowrocławia, Bydgoszczy, Bytowa, Chojnic w tym Parafia Św. Andrzeja Boboli w Szubinie, Parafia Św. Wita ze Słupów, Ognisko TKKF Instalator-Pelikan w Szubinie, Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie oraz KB Żnin.

W tym roku ze względów finansowych trasa biegu została  skrócona. Sztafety dobiegły do Górska do obelisku gdzie ksiądz ze Słupów odmówił dziesiątkę różańca. Przy krzyżu w Górsku wszyscy uczestnicy ubrali białe koszulki które otrzymali od organizatora gdzie wspólnie przebiegli do Sanktuarium w Górsku. Wszystkie sztafety otrzymały pamiątkowe puchary, a każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal.

Na zakończenie wszyscy zjedli wspólny obiad który przygotował i wydawał Hotel Martina ze Żnina. 

Materiał: Piotr Krzywdziński

Oceń artykuł: 126 178

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)