Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Ta przejażdżka mogła skończyć się tragedią. W porę zareagował świadek

fot. poglądowe - policja.gov.pl

fot. poglądowe - policja.gov.pl

Prawie dwa promile alkoholu miał w# organizmie kierowca renault zatrzymany w podnakielskich wsi, dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu przypadkowego świadka. Ten widząc, że 66-latek prowadził auto pijany, zaalarmował mundurowych.

Informację o tym, że jeden z klientów przyjechał do sklepu pijany, mundurowym przekazała osoba, która była świadkiem tej sytuacji. Do zdarzenia doszło w jednej z podnakielskich wsi. Wskazany funkcjonariuszom mężczyzna faktycznie nie wyglądał zbyt trzeźwo, dlatego został sprawdzony alkomatem.

Badanie to nie pozostawiło złudzeń, a urządzenie wykazało w organizmie 66-latka prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zweryfikowali też zapis sklepowego monitoringu, który potwierdził, że mężczyzna do sklepu przyjechał autem. Mieszkaniec nakielskiej gminy jeszcze tego samego dnia stracił prawo jazdy, a dzisiaj (23.05.22) usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz decyzję w sprawie kierowcy podejmie sąd. Z całą pewnością na pochwałę zasługuje postawa osoby która zaalarmowała mundurowych. Być może jej odpowiedzialne zachowanie zapobiegło tragedii.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)